Yusuf Demir’in Okan Buruk’a tepkisi: “İleri giderse…”

Galatasaray’ın sezon başında Rapid Wien’den kadrosuna aldığı Türk-Avusturyalı futbolcu Yusuf Demir’in yabancı statüsünde forma giymesi tartışmalara neden oldu.

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Avusturya Milli Takımı’nda forma giyen genç yetenek için açıklamalarda bulundu. Buruk’a yanıt Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Tolunay Kafkas’tan geldi.

golcüIle konuşmak .

“Davet ettik, evraklar bizde”

“Adıyla anlatayım Nedim hoca ve Güngör özellikle genç milli takımlarda Yusuf ile ilgili gerekli girişimlerle ilgilendiler. Kendisini davet ettik, yazılarımız var. Bunları konuşurken dikkatli konuşmamız lazım. Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Yusuf Demir, “Avusturya Umut Milli Takımı’nda oynadı. Yusuf Demir’i Umut Milli Takımı’na almamız söz konusu değildi. Takım.Ya bizi seçerdi ya Avusturya Milli Takımı.İnsanlar gelip başka şeyler söyleyince işin boyutları ters gidiyor.Okan Buruk benim arkadaşım.Kullandığı kelimeleri bilerek konuşmam lazım.

“İleri giderse…”

“Daha ileri giderse ona da cevap veririm. Çünkü burada genç milli takım çalıştırıyor ve biz çok emek veriyoruz ve az fırsatla bu işi yapmaya çalışıyoruz. O yüzden doğru konuşup doğru bilgi vermemiz gerekiyor. Yusuf Demir’e saygı duyuyorum Avusturya Milli Takımı” Grand One’ı seçmek onun tercihi ama Yusuf Demir’e gereken özeni gösterdiğimizi düşünüyorum. Hoffenheim’da çok önemli bir oyuncu var. Alman milli takımlarında da forma giymektedir. Gidip onunla konuşacağım. gelmek için elimden geleni yapacağım. Hocaların bana Yusuf Demir hakkında söyledikleri eksik Diğer oyuncularda bir sorun yok ama Yusuf Demir için elimizden geleni yaptık.”

Okan Buruk, Yusuf Demir için ne dedi?

“Çok nitelikli, çok yetenekli. Bunu oyuna girdiğinde gösterdi. Keşke Türk olarak Yusuf’u oynasaydık. Her şeyiyle Türk olan bu çocuk nasıl milli takımı seçti bilmiyoruz. Biz oynamadık. Türkiye’yi seçmedi. Türk olan bir oyuncu seçmedi. Türk olarak oynaması lazım. Sadece Galatasaray değil tüm oyuncular. Türk pasaportu ve Türk ailesi olan birimizin yabancı olarak oynaması kötü bir durum.”

Leave a Comment