YKS’den sonra Cansu’nun sevinci 6 saat sürdü! Üniversiteden yeni hamle

Oluşturulma Tarihi: 19 Eylül 2022 15:52

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Spor Bilimleri Fakültesi’nde kaydını iptal ettiren ‘Helin’ isimli öğrenci ile yaptığı hatanın fark edilmesi üzerine kayıt için aranılan ancak iptal edilen voleybolcu Cansu Karadereli (18), ve öğrenci Yedek listede ilk sırada yer alan aynı isimle kafalar karıştı. Üniversite hayali kısa sürdü. Üniversite, hatadan sorumlu kişi hakkında idari işlem başlattı.

class=”medyanet-inline-adv”>

ETÜ Spor Bilimleri Fakültesi yetkilileri, 12 Eylül’de antrenörlük bölümünü seçen ve spor sınavının ardından kayıt için yedek listede 2. olan Çaykur Rizespor Voleybol takımının oyuncusu Cansu Karadereli’yi aradı ve bölüme yerleştirildiğini bildirdi. kaydını sildiren öğrenci nedeniyle kontenjanla Adının sistemde ‘kazananlar’ arasında yayınlanmasının ardından saat 16.00’da kayıt olmaya hazırlanan Karadereli’yi aynı gün saat 22.15’te arayan görevli hata yapıldığını söyledi.

Görevli, kaydını sildiren ‘Helin’ isimli öğrenci ile yedekler listesinde ilk sırada yer alan aynı isimli öğrencinin kafasının karıştığını belirtti. Üniversite eğitiminin sevinci kısa süren Rizeli Cansu Karadereli, büyük bir üzüntü yaşadı.

Cansu'nun YKS sonrası sevinci 6 saat sürdü Üniversiteden yeni hamle

ETÜ’DEN AÇIKLAMAclass=”medyanet-inline-adv”>

ETÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nden yapılan yazılı açıklamada, yanlış işlem yapan görevli hakkında idari soruşturma başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, “Özel yetenek sınavının tamamlanmasının ardından yapılan duyuruda yer alan tüm asil ve yedek adayların sıralaması ve puanları aşağıdaki tabloda detaylı olarak verilmiştir. Tabloda Ç. *** Ka***** Voleybol (Bayanlar) branşında ikinci yedek oyuncu.

He** Çe** isimli öğrencinin iptali nedeniyle aynı isimli ilk yedek aday öğrenci kayıt yaptırmaya hak kazanmış; ancak isim benzerliği nedeniyle ikinci yedek adaya yanlışlıkla kazandığı bilgisi verildi. Hatanın fark edilmesinin ardından kısa sürede adaylara gerekli tüm bilgiler verildi. Bu süreçte Ca*** Ka*** adlı aday hiçbir koşulda hak kaybına uğramadığından herhangi bir mağduriyet söz konusu değildir.

Cansu'nun YKS sonrası sevinci 6 saat sürdü Üniversiteden yeni hamle

Hatanın sorumlusu hakkında idari işlem başlatılmış olup, süreç devam etmektedir.

Cansu'nun YKS sonrası sevinci 6 saat sürdü Üniversiteden yeni hamle

Leave a Comment