Yıllardır Sims Oynayanların Bile Cevap Bulamadığı Sims Serisinin Çözülemeyen Gizemleri

Haberler

> Yıllardır Sims Oynayanların Bile Cevap Bulamadığı Sims Serisinin Çözülemeyen Gizemleri

İlk oyunu 2000 yılında oyuncularla buluşan The Sims, hala oyun dünyasının en popüler serilerinden biri. Aradan geçen yıllara rağmen hala rakipsiz olan The Sims serisi, uzun yolculuğuna pek çok gizemi de sığdırmış durumda. Haydi dizinin hayranlarının bile yıllardır cevabını bulamadığı o gizemlerden bazılarına göz atalım.

Kaynak: https://gamerant.com/the-sims-unsolve…

1. “Gergin Özne” Azrail’in oğlu olabilir mi?

1. "gergin konu" Azrail'in oğlu olabilir mi?

The Sims 2’nin en ilginç karakterlerinden biri olan Nervous Subject’in annesi Olivia Spectre’ın anılarına dikkatlice bakarsanız, Grim Reaper ile WooHoo yaptığını görebilirsiniz. Bu hatıradan kısa bir süre sonra gelen hatırada Olivia’nın Sinir Özne adında bir oğlu olduğu görülür. Üstelik Nervous’un soy ağacına baktığımızda babası olmadığını görüyoruz.

2. Büyülü krallık tam olarak nerede?

2. Büyülü krallık tam olarak nerede?

The Sims 3’ün keyifli ek paketlerinden The Sims Medieval ile daha önce hiç görmediğimiz bir ortaçağ krallığının konukları olduk. Sihirbazları, demircileri ve her türlü fantastik içeriği ile bizi The Sims ile alıştığımız dünyadan farklı diyarlara götüren bir eklenti paketi The Sims 3 ile aynı zaman çizelgesinde var olabilir! Eklenti paketinde görünen Lord Demetrius Landgraab ve oğlu Duncan Landgraab, The Sims 3’teki Landgraab ailesinin soy ağacındadır.

3. Kim bu Lolita Got?

3. Kim bu Lolita Got?

The Sims 3’te Goth evini ziyaret edip mezarlığa bir göz atarsanız Lolita Goth’un mezarına rastlarsınız. Ancak Lolita, ailenin hiçbir üyesinin soy ağacında yok! Üstelik Goth evinde elektrikli alet olmamasına rağmen Lolita elektrik çarpması sonucu ölmüş gibi görünüyor ve bu şekilde ölen tüm Simlerde olduğu gibi onun hayaletinde de elektrik akımı var.

4. Tüm Tricou ailesi başlı başına büyük bir gizemdir.

4. Tüm Tricou ailesi başlı başına büyük bir gizemdir.

The Sims 2’nin Nightlife ek paketi ile oyuna eklenen Tricou ailesinin tarihine baktığımızda, ailenin tüm fertlerinin öldüğünü, bir kısmının bölgedeki mezarlığa gömüldüğünü, iki gencin ise bölgedeki mezarlığa defnedildiğini görüyoruz. aileden insanlar aile evinin bahçesine gömüldü. Ancak oyunda kasaba halkı da dahil olmak üzere altı aile üyesi var. Tricou ailesinin evi incelendiğinde gizem daha da büyür. Çünkü ev bilinmeyen bir şekilde sular altında ve bodrumda ürkütücü tabutlar var.

5. Skip Broke’un Ölümü.

5. Skip Broke'un Ölümü.

The Sims 2’de zaten ölmüş olan bir karakter olan Skip Broke ile ilgili detaylara baktığımızda ölüm nedeninin ‘şüpheli havuz kazası’ olduğu görülüyor. Oyunda Skip’in eşinin çocuklarına hamile olması da karakterin yakın zamanda öldüğünü gösteriyor. Oyunun kendisinin belirttiği gibi, bu kaza ‘şüpheli’ olarak tanımlandı. Oyunda ailenin evine giderseniz bahsi geçen havuzda merdiven olmadığını görebiliyorsunuz ve bilindiği gibi eski oyunlarda bir karakteri öldürmenin en kolay yolu havuzdaki merdiveni kaldırmaktı. Ne dersiniz, Skip Broke öldürülmüş olabilir mi?

6. Oasis Springs’te bir canavar var!

6. Oasis Springs'te bir canavar var!

The Sims 4’te ‘Day of the Dead’ mücadelesini tüm kafataslarını toplayarak tamamlarsanız gizemli bir hikayenin detaylarına ulaşabilirsiniz. Hikaye, Oasis Springs bölgesinde gizemli bir yaratık olduğundan bahseder, bu yüzden onu aramaya giden dışında kimse geri dönmez. Geri gelen kişi sadece ‘El Chupacabra’ diyebildi. Kısacası, Oasis Springs bölgesi, Chupacabra adında henüz görmediğimiz gizemli bir yaratığa ev sahipliği yapıyor.

7. Bella Goth’a ne oldu?

7. Bella Goth'a ne oldu?

The Sims serisinin en ünlü karakterlerinden biri şüphesiz Bella Goth. İlk oyundan diziye dahil olan Bella’ya ne oldu? The Sims 3’te Lunar Lakes’i gezerseniz mezarıyla karşılaşabilirsiniz. Peki Bella’ya ne oldu? The Sims 3’teki diğer karakterler bunu çok merak ediyor olmalı, çünkü ‘Bella nerede?’ oyununda. Konuyla ilgili en çok kabul gören teorilerden bazıları Bella’nın uzaylılar tarafından kaçırıldığı ve öldürüldüğü adlı bir kitap var.

8. Landgraab ailesinin zenginliği nereden geliyor?

8. Landgraab ailesinin zenginliği nereden geliyor?

Dizinin her zaman en zengin ailelerinden biri olan Landgraab’ların servetinin kaynağı sorgulanabilir. The Sims 2’deki ayrıntılara bakıldığında, yüzyılın başında Gregory Landgraab adlı bir aile üyesinin gizemli bir şekilde büyük miktarda paraya sahip olduğu görülüyor. Öte yandan bahsi geçen bilgilerden biri de ailenin servetinin kaynağının Amiral Landgraab’a dayandığı. Kısacası bu ailenin nasıl zenginleştiğini kimse bilmiyor.

9. The Sims dünyasında bir seri katil var mı?

9. The Sims dünyasında bir seri katil var mı?

The Sims 2’nin en gizemli karakterlerinden biri olan Olive Spectre’ın evine baktığınızda devasa mezarlığı ilk anda fark etmemeniz çok zor. Mezarları incelerseniz, bunların Olive’in kocalarına, hizmetçilerine ve bir sakinin karısına ait olduğunu görebilirsiniz. Üstelik, yaşlı kadının anıları arasında, Azrail ile WooHoo yaptığına dair bir not var. Kim bilir, belki Olive, Azrail’i daha sık görmek için insanları öldürüyordur? Belki Azrail Olive’e aşıktır ve onu daha sık görmek için yanındakilerin canını alıyordur?

ilgini çekebilir

Leave a Comment