Yıllardır doğru olduğuna inanılan bilgileri yalanlayacak! İddia gerginlik yarattı: Saç dökülmesinin nedeni mastürbasyon mu?

Mastürbasyon, bir bireyin cinsel organlarını, genellikle orgazm (cinsel doruk noktası) noktasına kadar cinsel uyarılma ve zevk elde etmek için uyarma eylemidir. Mastürbasyonun birçok faydası olduğu gibi zararları da vardır. Ancak toplumda mastürbasyonun zararları hakkında yanlış bilgiler de dolaşıyor. Bu iyi bilinen yanılgılar cinsellik hakkında farkındalığın oluşmasını engellemektedir. Twitter’daki sosyal medya gönderisi, mastürbasyonun erkeklerde saç dökülmesinin ana nedenlerinden biri olduğunu iddia ediyor.

“SAÇ DÖKÜLMESİNİN TEMEL NEDENİ OLGUN OLMAKTIR”

Ekran Görüntüsü 2022-09-19 081303

Bu gönderi, erkeklerde saç çizgilerinin azalmasından sık boşalmanın sorumlu olabileceğini iddia etti. Sosyal medya kullanıcısı, “Saç dökülmesinin ana nedenlerinden biri mastürbasyondur. Rastgele boşalma, saç büyümesinden sorumlu olan hayati besinlerin kasıtlı kaybına yol açar. Saç çizgisi gerileyen bir erkekle her karşılaştığınızda, ona meni tutmasını hatırlatın.”

BU BİLGİ İÇİN BİLİMSEL BİR KANIT YOKTUR

Ekran Görüntüsü 2022-09-19 081340

Kablo, mastürbasyonun veya gelişigüzel boşalmanın saç dökülmesine neden olabileceği iddiasını destekleyecek herhangi bir bilimsel kanıt olup olmadığını doğrulamak için tıp uzmanlarına ulaştı. Halk sağlığı ve toplum tıbbı profesörü Best Ordinioha, saç çizgisi azaltma ve mastürbasyon arasında bir ilişki olmadığını belirterek iddiayı reddetti. Ona göre, Twitter kullanıcısı muhtemelen sayfasına trafik çekmek için böyle bir paylaşım yaptı.

ARTAN TESSTERON SAÇ DİZİNİ GERİ DÖNÜŞ YAPAR

Ekran Görüntüsü 2022-09-19 081419

“Sağlık bilimlerinde saç çizgisinin geri çekilmesinden artan testosteron seviyesi sorumludur, testosteron erkeklik hormonudur. Ancak, gelişigüzel boşalmanın kelliğe neden olduğu iddiasını destekleyecek hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Testosteron düzeyi daha yüksek olanlar daha yüksek cinsel dürtüye sahip olabilir, ancak bu birçok faktör tarafından düzenlenebilir ve azaltılabilir: stres birini iktidarsız hale getirebilir ve seks muhtemelen akıllarındaki son şey olacaktır.

SAÇ DÖKÜLMESİ NEDENLERİ

Ekran Görüntüsü 2022-09-19 081406

Lagos Üniversitesi’nden tıp uzmanı Francis Agbaraolorunpo, genetik, tıbbi koşullar ve aşırı kimyasal kullanımı gibi çeşitli faktörlerin erkeklerde saç dökülmesinden sorumlu olabileceğini, ancak kesinlikle mastürbasyon olmadığını söyledi.

Ekran Görüntüsü 2022-09-19 081428

“Kelliğin ana nedenlerinden biri genetiktir, bir kişi doğuştan bir eğilimle doğar. Diğeri ise, bir kişinin onu ebeveynlerinden miras alabilmesidir. Alopesi veya kanser gibi tıbbi durumları zayıflatan bazı kişiler de saçlarını kaybedebilir. Bu gibi durumlarda bir kadın da saç dökülmesi yaşayabilir. “Saç çizgisi gerileyen bir adam görürseniz, büyük ihtimalle bu genin ailesinde var, bu gen ifade edilmemiş olabilir, ancak kişi, gen belirli çevresel koşullarla uyumlu olduğunda bunu ifade edebilir.”

KISIRLIĞA NEDEN OLABİLİR

Ekran Görüntüsü 2022-09-19 081239

Ancak tıp uzmanı, mastürbasyonun daha çok psikolojik bir sorun olduğunu ve saç dökülmesi veya erkeğin fiziksel görünümü ile ilgisi olmadığını vurguladı. Aşağılık kompleksinin de erkeklerde mastürbasyon nedenlerinden biri olabileceğini açıklayarak, “kısırlık sorunlarına yol açabileceğini” sözlerine ekledi. “Mastürbasyon yapan ve sık sık sperm kaybeden bir erkek, bir kadınla tanışırken düşük sperm sayısı yaşayabilir.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dikkat olmak!  Kalp sorunlarına neden olan 7 tehlikeli alışkanlık Dikkat olmak! Kalp sorunlarına neden olan 7 tehlikeli alışkanlık
Bursa'daki saldırının failleri teröristler tarafından yakalandı!Bursa’daki saldırının failleri teröristler tarafından yakalandı!
Erdoğan, 'Emri verdim' diyerek seçim sonrasını işaret ettiErdoğan, ‘Emri verdim’ diyerek seçim sonrasını işaret etti

Leave a Comment