Yeter ki bu iş…

Ekonomik kriz her geçen gün derinleşirken AKP Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanseçim öncesi konut krizine bir çözüm bulmak için’yüzyılın projesi‘ adlı sosyal konut projesini benimsedi. Erdoğan, 5 yılda inşa edileceği iddia edilen 500 bin konutluk bu projenin detaylarını açıkladı.

Konut projelerinde 2+1 konutların 608 bin liradan başlayacağını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropol şehirlerde en küçük 2+1’in fiyatı 780 bin lira olacak. Bunların dışında büyükşehirlerde 608 bin lira ile 780 bin lira arasında olacak.“dedi.

Proje kapsamında İstanbul’da 50 bin, Ankara’da 18 bin, İzmir’de 12 bin 500, Gaziantep’te 10 bin, Bursa’da 8 bin 650, Konya’da 7 bin 500 ve 4 bin 500 konut olacak. Kayseri’de yapılacak.

KILIÇDAROĞLU’DAN ERDOĞAN’A TOKİ ÇAĞRISI

O zaman sosyal konut projesi günlerce en çok konuşulan konulardan biri olacaktı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Sosyal medya hesabından bir dizi açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada Erdoğan’a seslendi. Projeye hazine garantisi talep eden CHP lideri, “Bu işin başarılı olmasını istiyorum. Hey, tekrar gidin, medyaya bakan aygıtlarına ‘Bay. Kemal projeye karşı çıktı’, sorun yok. Bu iş olduğu sürece” söz konusu.

“CİHAZLARI ‘PROJE KARŞISINDA ‘M. KEMAL’ HABERİNİ YAPSIN, SORUN DEĞİL”

Erdoğan’aHazineyi garanti altına alacağız, destekleyeceğizKılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

  • TOKİ’nin geçtiğimiz günlerde Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birçok ildeki ihaleleri iptal edildi. Çünkü müteahhitler teklif vermiyor. Erdoğan’ın bu sosyal konut projesindeki amacını ikimiz de biliyoruz. Ama bu işin başarılı olmasını istiyorum.
  • Halkımızın böyle bir projeye ihtiyacı var, siyasetçiler olarak bu ihtiyacı karşılamamız gerekiyor. Tekrar ediyorum, hazineyi garanti ederim. destekleyeceğiz. Bir rezalet daha yaşanmasını istemiyoruz.
  • Hey, tekrar gidin, medyaya bakan aygıtlarına “Kemal Bey projeye karşı çıktı” haberini verin, sorun değil. Bırak bu işe yarasın.

Leave a Comment