Yemek yiyen dört kadını vahşice dövdü… 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı!

Oluşturulma Tarihi: 23 Eylül 2022 15:49

Geçtiğimiz aylarda Çin’de yaşanan ve güvenlik kameraları sayesinde an be an kaydedilen inanılmaz anlar dünyada büyük yankı uyandırdı. Dört kadını vahşice döven kişiye verilen ceza oldukça büyüktü…

class=”medyanet-inline-adv”>

Çin’in Hebei eyaletinde bir restoranda yemek yiyen dört kadın, önce sözlü tacize uğradı, ardından 9 kişi tarafından vahşice dövüldü. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler ülke çapında infial yarattı ve bir anda dünyanın gündemine geldi.

Haziran ayında meydana gelen olayın görüntüleri sosyal medyada sayısız kez paylaşıldı ve büyük yankı uyandırdı…

Bu korkunç görüntülerin faillerinden biri 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Çin’in Hebei eyaletine bağlı Tangshan kentindeki bir restoranda 10 Haziran’da yemek yiyen dört kadına vahşice saldıran kişilerin cezaları belirlendi. Kadınları darp eden ve olayı başlatan 41 yaşındaki Chen Jizhi, mahkeme tarafından 24 yıl hapis ve 320 bin yuan (yaklaşık 45 bin dolar) para cezasına çarptırıldı.

Diğer saldırganlar 6 ay ile 11 yıl arasında hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme ayrıca Chen ve 5 saldırganın hastane ve kadınların diğer maddi kayıplarını ödemesine hükmetti.

class=”medyanet-inline-adv”>

Olay günü, Chen Jizhi restoranda yemek yiyen dört kadından birine bir teklifte bulundu ve onu sözlü ve fiziksel olarak taciz etti.

Yemek yiyen dört kadını vahşice dövdü... 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Kavga o kadar büyüdü ki mekandan taştı ve sokakları darmadağın etti.

Öte yandan kadın, Chen’in teklifini reddetti ve omzuna dokunduğunda tepki olarak elini itti.

Chen onu reddeden kadını dövmeye başladı ve masadaki diğer kadınlar arkadaşlarını korumak için kavgaya tutuştu.

Daha sonra Chen’in 8 arkadaşı da olaya karıştı ve kadınları vahşice dövdü. Sokağa sıçrayan şiddet, çevredekilerin de yardımıyla sona erdi.

Kadınları döven saldırganlar gözaltına alınırken, hastaneye kaldırılan kadınlardan 2’si yoğun bakıma kaldırıldı.

Öte yandan soruşturma, Chen’in bir suç çetesinin elebaşı olduğunu ortaya çıkardı. Bu nedenle Chen’in kavga çıkarma, soygun, kumarhane işletmek, yasa dışı alıkoyma ve kasten yaralama gibi suçlardan yargılandığı belirtildi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Bazıları saldırıya karışan yirmi yedi kişi, kumarhane işletmek, soygun, siber suçlara yardım etmek, savaşmak ve sorun çıkarmak da dahil olmak üzere bir dizi suçtan altı ay ile 11 yıl arasında hapis cezasına çarptırıldı. Bunlardan on dokuzu 3.000 ila 135.000 yuan arasında para cezasına çarptırıldı.

Saldırıdan hüküm giyen kişi sayısının 27 olması, suçun arkasındaki çetenin ve bu tür saldırı suçlarının yaygınlığının oldukça ürkütücü bir istatistik olduğunu da ortaya koydu.

Leave a Comment