Whatsapp’tan beklenen özellik! Hayalet modu devreye giriyor

WhatsApp, kullanıcıların çevrimiçi durumlarını seçtikleri kişilerden gizlemelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başlıyor.

ÇEVRİMİÇİ DURUMU GİZLE GELİYOR

Raporlara göre, çevrimiçi durumunuzu gizleme yeteneği, Meta’nın anlık mesajlaşma uygulamasının Android beta sürümü 2.22.20.9’da beta test kullanıcılarına sunuluyor. Bu özellik, kullanıcıların çevrimiçi durumlarını kimlerin görüp göremeyeceğini seçmelerine olanak tanır.

AYRICA KİMLERDEN GİZLENEBİLECEĞİNİ SEÇECEKSİNİZ

Meta’nın anlık mesajlaşma uygulaması, kullanıcıların “Son Görülmelerini” kişilerden gizlemelerine izin verecek. Yeni özellik ile kullanıcılar ayrıca çevrimiçi durumlarını gizleyebilecek ve hem çevrimiçi durumlarını hem de Son Görülme durumlarını gizlemek istedikleri belirli kişileri seçebilecekler. Bu değişiklikler önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılara sunulacak.

Rapora göre WhatsApp, “Son Görülme” gizlilik ayarını “Son Görülme ve Çevrimiçi” gizlilik ayarı olarak değiştirdi. Şu anda, Son Görülme seçeneği, durumu “Kimse”, “Kişiler” ve “Herkes” olarak gösterme olanağı sağlar. Güncellemeyle birlikte, durumunuzu belirli kişilerden gizlemenizi sağlayacak “Hariç herkes…” seçeneği eklenecek.

NASIL YAPILIYOR?

Bu özellik şu anda beta aşamasındadır, bu nedenle bir beta test kullanıcısı değilseniz, şu anda sahip olmanız pek olası değildir. Kullanıcılar, yalnızca Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülme ve Çevrimiçi’ye giderek çevrimiçi durumlarını kimlerin görebileceğini ve kimlerin göremeyeceğini değiştirebilir. Meta’nın sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kendinize mesaj gönderme yeteneği de dahil olmak üzere birçok başka özellik üzerinde çalışıyor.

Kaynak: Teknoloji

Oğul Dika teknoloji Whatsapp’tan beklenen özellik! Hayalet modu başlıyor – Son Dakika

Bu haber Tekmoloji tarafından hazırlanmış olup, Sondakika.com habere herhangi bir editoryal müdahalede bulunmamıştır. Tekmoloji tarafından hazırlanan tüm haberler, web sitemizde hazırlandığı gibi otomatik olarak sunulmaktadır. Bu nedenle haberin yasal muhatabı Tekmology kurumudur.

Leave a Comment