‘Vatandaşlar ne kadar ödeyeceklerini bilmeli’

Meral Akşener, Ankara’nın Keçiören ilçesinde esnaf ziyaretlerine bugün de devam etti. Ziyaretin ardından vatandaşlara seslenen Akşener, şunları kaydetti:

“GENÇLERİN BU ÜLKE İÇİN TÜM HAYALLERİ VE TÜM UMUTLARI YAPILMIŞTIR”

“Günün bu saatinde buradasın ve bizimlesin. Bu bir veba. Cenab-ı Allah bizi sana karşı mahcup etmesin, bizi sana yalan söyleyenlerden, seni beşerli çeteler halinde ortada bırakıp zenginlerin peşinden gidenlerden eylesin ve bizi kulun sağ alt köşesine gidenlerden biri. 92 puan alıp atanamayan ama 58 puanla ayı olduğu için, amca olduğu için 92 puanla atanamayan gençler, bu ülke için tüm hayalleri ve umutları yok oldu. Allah gece uyuyup gündüz uyuyan böyle çocukların anne ve babalarının acılarına vesile olmamızı nasip etmesin.

“BU HARAMİ DÜZENİNİ PAYLAŞMAK VE DEMOKRASİ İLE BALEDE ATTA’YA GÖNDERMEK İÇİN ÇIKTIK”

İki buçuk yıllık dükkân, esnaf, esnaf, şehir şehir gezilerimizin bir başka ayağında Keçiören’deyiz. Neden bu dükkanlara gittim, bu dükkanlarda neler öğrendim? Öncelikle bir şey söyleyeyim; ‘Dayanmak ve boyun eğmek’ üzerinden birbirinize düşman ettiniz, birbirinize düşman ettiler. Seçmen benim velinimetimdir. Sana velinimet olduğunu unutturdular. O hayırseverin asıl hayırseverinin sen olduğunu, ‘seçmenin hayırsever olduğunu’ hatırlatmak, buna yeniden inanmak, el ele vermek ve bu ülkede bir hırsız sistemi olduğunu hatırlatmak için yola çıktık. Bugün bir bayan bana ‘Onları emekli mi edeceğiz yoksa EYT ile mi yapacağız’ dedi. Ben de EYT ile yapacağız dedim. Çünkü bu kardeşlerin EYT üyelerinin çektiği acıyı bir nebze de olsa görmesini istiyorum.

“TÜM KYK KREDİLERİ ÇEKİLEBİLİR, YURTLAR YAPILABİLİR, FABRİKALAR YAPILABİLİR”

‘Sahtekarlık ve sahtekarlık’ ile soyulmaktasınız. Bu para korumalı mevduat meselesi değil mi? Sahiplerine 74 milyar lira ödendi, cebinizden 75 milyar lira çıktı. 75 milyar lira nasıl gitti? Çünkü Türkiye’nin her türlü borcunu altın, dolar ve euro ile yaptılar. Türkiye inanılmaz bir kayıp verdi. Ekonomiyi doğru yönetemediler. Ordinaryus profesör, büyük ekonomist, büyük tarihçi, tıp doktoru, Nobel ödüllü ekonomist Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ‘Nedeni faiz, sonuç enflasyondur’ dedi. Ayvayı birlikte yedik. Doların yükselmesini önlemek için döviz korumalı mevduat açıldı, cebinizden 75 milyar lira çıktı. İstihdam oluşturulabilir, devlette okuyan Türkiye’nin tüm çocuklarına ilkokuldan lise sonuna kadar kahvaltı ve öğle yemeği verilebilir. Yıllık 26 milyara mal oluyor. Tüm KYK kredileri çekilebilir, yurtlar yapılabilir, fabrikalar yapılabilir. Ceplerimizden Telekom üzerinden 24 milyar lira alınıp Hariri’nin cebine konuldu. Büyük ekonomist onurlandırıldı, dünya liderimizin aile dostu. Senden gitti, Hariris’in ceplerinde. Çocuğunuz evde ağlıyor, eşiniz geceden akşama makarna yapıyor ama Hariris’e yazık olur, sizin cebinizden 24 milyar çıktı onlara gitti.

“CEBİNİZDEN 3 ADETTE 113 MİLYAR LİRA OLDU, SİZİ SÖYLEDİLER”

75 milyar ayırdık, 24 milyar ekledik; 99 milyar lirayı kenara koyduk. Bir tane daha var. Ünlü bir Ankaparkımız var. Dinozorlar ağlıyor. Sizce bu dinozor takıntısı nedir? Ankapark’a gömülen para 14 milyar lira. Üç kalemde 113 milyar lira. Beşli Çete’nin vergilerinin affedilme zamanı değil. Cebinizden üç kalemde 113 milyar lira çıktı. Seni soydular. Çocuklarınızın geleceğini çaldılar. Türkiye böyle bir felaketle karşı karşıya.

“‘FETÖ’M’ DEMEDLER, ‘PKK’ DİYORLAR DEMEDLER, ‘AÇIK KİŞİLER’ DEMEDLER”

El ele çalışsak, hayır sahibi olduğunu biliyorsan, inanıyorsan, ‘hayırlım kardeşim gel önümde dur’ diyorsan, oylarını çok pahalıya veriyorsan, ‘Sahtekarlık, büyücülük’ üzerinden sizinle konuşanlara ‘defol’ diyorsunuz, kazanan siz oluyorsunuz. Sen olacaksın. FETÖ’cü olmadı dediler, PKK’lı olmadı dediler, faili meçhul olmadı dediler. Söylenmemiş hiçbir şey kalmadı. Ama biz o dükkanları gezmeye devam ettik. O acıları anlamaya ve çözümler bulmaya devam ettik. Ben o dükkânlarda hiçbir partiye iftira atmadım, kendi partimi övmedim, propaganda yapmadım. Sadece sorunlarınız üzerinden öğrendik, kamuoyuna açıkladık, çözümler de ürettik. Bu bizim politikamız.

“GELECEĞİZ, BU PROJEYİ YAPACAĞIZ, EVİ GERÇEKTEN FARKLILARA TESLİM ETTİK NASIL ÖDEYECEK”

Bakın seçime doğru gidiyoruz kardeşler bir sosyal konut projesi ortaya koydular. Mantıken doğru ama anlatılmayan bir tarafı var. Ne kadar ödeyeceğiniz belli değil. Şimdi onlara Hayrettin Karaman’dan değil, bu işi iyi bilenlerden fetva almalarını tavsiye ediyorum. Dini olarak yanlış. Siyasi olarak doğru olabilir, ama aynı zamanda finansal olarak da yanlış. Çünkü vatandaş neyi satın aldığını ve ne kadar ödeyeceğini bilmek zorundadır. Projeye diyecek bir şeyimiz yok. Düzeltmeleri için onlara her fırsatı vereceğiz. Düzeltmezlerse biz geliriz, o projeyi yaparız, gerçekten yoksulların ödeyebileceği şekilde evi teslim ederiz.”

Leave a Comment