Ümraniye’de arabasını cinnet geçirerek ateşe veren kişi hayatını kaybetti

İstanbul Ümraniye’de polis ekipleri el konulan aracı bağlamaya çalışırken, araç sahibi polise ve itfaiye ekiplerine bıçakla saldırdı ve aracı ateşe verdi.

Ümraniye'de arabasını cinnet geçirerek ateşe veren kişi hayatını kaybetti

İstanbul Dudullu’da Necip Fazıl Bulvarı’nda saat 17.00 sıralarında meydana gelen olayda polis ekipleri, hacizli bir aracı durdurmaya çalıştı.

Araç sürücü ise “Ben bu devlete vergi ödüyorum, arabamı bağlayamazsınız” Polis ekiplerine direndi ve ardından arabasını ateşe verdi.

Aracını ateşe vererek ekiplere bıçakla saldırdı.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürmek isteyince çıldırtan kişi itfaiyeye, polise ve vatandaşlara bıçakla saldırarak müdahale etmek istedi.

Polis etkisiz hale getirdi

Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, şahsı bıçakla etkisiz hale getirdi. Polis ekipleri bölgede güvenlik önlemi alırken, olay yerine ambulans ekibi sevk edildi. Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İHA’nın haberine göre, araç sürücüsünün kargaşada hayatını kaybettiği, 3 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

Ümraniye’de cinnet geçirerek arabasını ateşe veren kişi öldü VİDEO

Ümraniye'de cinnet geçirerek arabasını ateşe veren kişi öldü #1

“Polisleri vurmaya çalıştığımda polisler müdahale etti”

Olayla ilgili konuşan vatandaşlardan Şahin Acım, “Burada ölen kişi arabasını yaktı. Ardından polis müdahale etmeye çalıştı. İtfaiye geldi. İtfaiyecilere bıçak çekti. O sırada polis, milletin yaralanmaması için havaya ateş açtı. Daha sonra kardeşini yere yatırdılar. Orada bıçağı çekti. Dört polise saldırdı. Polislere ateş ediyordu. Polisi vurmaya çalışınca polis müdahale etti. Devre dışı bıraktılar. Ancak polisler hiçbir şekilde suçlu değildi. Çünkü polisler ona yardım etmeye çalıştı. Yangın söndürücü tarzında patlamalar oldu. Ancak polise bıçakla saldırdı. İnsanlara saldırdı, itfaiyecilere saldırdı. Son polis havaya ateş açtı. Dur, yanma dedi. Polis saldırdığında, polis onları etkisiz hale getirdi. 3 yaralı var. Arabayı yakarken diyordu ki; ‘Bu aracın vergisini ben ödüyorum. Ben bu parayı devlete veriyorum. Ardından çatışma çıktı” dedi. söz konusu.

Ümraniye'de cinnet geçirerek arabasını ateşe veren kişi öldü #2

Valilikten açıklama

İstanbul Valiliği olayla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “Bugün Ümraniye ilçemizde saat 17.00 sıralarında trafik pratiğinde şüpheyle durdurulan bir araç, haciz kararı gereği trafiğe kapatıldı. Araçta bulunan YG ve AG isimli şahıslar direnerek, müdahalede bulundu. polislerimize müdahale edilmesini önlemek için yanıcı bir madde ile aracı ateşe vermek Yangını söndürmek için İtfaiye ekibi ve polislerimize taş ve bıçakla saldıran kişiler önce sözlü olarak uyarıldı, ardından polise sert müdahalede bulunuldu. Uyarıların üzerine görevlilerimiz tarafından havaya uyarı ateşi açıldı. “Müdahalelere rağmen maalesef kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Olay sırasında seken mermilerden 3 vatandaşımız hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı, hastanede tedavileri devam ediyor. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.” söylendi.

Ümraniye'de cinnet geçirerek arabasını ateşe veren kişi öldü #3

Leave a Comment