Ukraynalı eski güzellik kraliçesi cephede kavga ediyor: Putin için bir kurşunum var

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaş yaklaşık 7 aydır devam ediyor. Savaş nedeniyle binlerce insan hayatını kaybetti, milyonlarca insan da yurdundan oldu. Onlarca Ukraynalı, topraklarını savunmak için tüm güçleriyle cepheye geldi.

KRALİÇE ÖNDE

Bunlardan biri de ülkenin tescilli güzelliklerinden Evgenia Prokopenko’ydu. 2012 yılında Güzellik Kraliçesi seçilen Prokopenko, Ukrayna ordusuna tıbbi asistan olarak katıldı. 35 yaşındaki doktor, akıcı bir şekilde Rusça konuşabildiğini belirterek, “Putin’in dilini bilmiyorum. Putin’in dilini anlamadığı için onunla hangi dilde konuşacağımı bulamadım. Gelişmiş ülkeler.”

Ukraynalı eski güzellik kraliçesi podyum yerine cephede: Putin için kurşunum var

“PUTİN İÇİN BİR LİDERİM VAR”

Sağlık görevlisi olarak görev yapan Evgenia Prokopenko, “Ona söyleyecek bir şeyim yok çünkü Putin söz konusu olduğunda harekete geçmek gerekiyor. Ona bir kurşunum var.”

Ukraynalı eski güzellik kraliçesi podyum yerine cephede: Putin için kurşunum var

“MAKYAJ ÇANTAMI YANINDA TAŞIYORUM”

Eski güzellik kraliçesi de makyaj çantasını her zaman yanında taşıdığını söyledi. Prokopenko, “Nasıl bir sığınakta olursam olayım, askeri çantamda her zaman aynalı ve parfümlü bir makyaj çantası taşırım” dedi.

Eski model, artık kaba askeri kıyafetler ve kask taktığını söyledi. Çatışma bölgelerine giren Evgenia Prokopenko, “Ön cephedeyim. Yaralıları kırmızı bölgelerden tahliye ediyorum. İlk yardım sağlıyoruz. Altı ay önce biri bana bunu söyleseydi inanmazdım. Şimdi siperlerde, siperlerde ve bodrumlarda uyuyorum.Ateş altındayken insanları kurtarıyorum.Hayatım altı ay öncesine göre dramatik bir şekilde değişti.’ dedi.

Ukraynalı eski güzellik kraliçesi podyum yerine cephede: Putin için kurşunum var

Prokopenko, bu süre zarfında cephedeki yoldaşlarının öldüğünü gördüğünü belirtti. Eski kraliçe, “Ön cephe arkadaşınızın ölümü veya yaralanması gibi kötü şeyler olduğunda, dişlerinizi sıkın ve gerekeni yapın” dedi.

Leave a Comment