Trabzonlu hakemin klasmanının düşürüleceği iddiası! – Trabzon Haberi, Son Dakika Trabzonspor Haberi

Trabzon’dan hakem Yasin Kol’un verdiği düdük ve kartların eleştirileri nedeniyle klasmanın düşeceği iddia edildi.

O dönem Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ferhat Gündoğdu’nun 8 Mart 2022’de gerçekleştirdiği hakem ve gözlemci operasyonundan sağ kurtulanlar listesinde yer alan isimlerden biri de Yasin Kol’du. “Gençler hata yaparlarsa hata yapsınlar” kategorisinde yer alan ve bu kapsamda 34 yaşında geleceğe umutla bakan bir hakem oldu.

Trabzonlu hakemin klasmanının düşürüleceği iddiası!

Alanyaspor – Beşiktaş maçı dönüm noktası oldu
Ta ki 2. hafta oynanan Alanyaspor-Beşiktaş maçını yönetene kadar. O maçta büyük tartışma yaratan kararları alan Kol, 2 hafta aranın ardından 5. haftada Sivasspor – Karagümrük maçına verildi.

Rütbe düşürülecek
Yasin Kol’un yönetimi, son iki haftanın hakemlerinde ismi yer almadığı için o maçta pek sevilmeyen ve kötü notlar aldı. TFF’den gelen haber, 14 Kasım’da başlayan Dünya Kupası arasında Trabzon bölge hakeminin notunun düşürüleceği yönünde.

Geçici öğeler eklendi
Peki sezon ortasında sıralama nasıl düşürülebilir? Bunun çok basit bir açıklaması var. Sezon başında MHK talimatına Geçici Madde 9 ve 10’u ekleyen TFF, 2022/23 sezonu için iki özel karar açıklayarak sezon başında yapılan klasman çalışmalarını bu maddelerle birlikte değil bıraktı. sezonun ortasında.

İşte o eşyalar
Öğeler aşağıdaki gibidir;

GEÇİCİ MADDE 9 – Bu Yönergenin 52 nci maddesindeki “Süper Lig Hakem” tablosunda belirtildiği üzere; “MHK bu sayıyı en fazla %30 oranında değiştirebilir.” 2022-2023 sezonu için %50 oranında provizyon uygulanır.

Sezon içinde yeniden değerlendirme yapılacak

A Milli Takım Lüksemburg maçı hazırlıklarına başladı

A Milli Takım Lüksemburg maçı hazırlıklarına başladı

GEÇİCİ MADDE 10 – Bu Yönergenin 37 nci maddesinin 4 üncü fıkrasında yer alan “MHK klasman kadrosunu sezon başında klasmanlara ilişkin değerlendirme yaparak belirler” hükmü 2022-2023 sezonu başlangıcı için uygulanmaz. ve yaş sınırı nedeniyle sezon içinde yeniden değerlendirme yapılmadan 2021-2022 sezonu uygulanmaz. Gün sonunda kadrolarını kaybeden hakemler hariç, mevcut klasman kadroları geçerlidir. Ancak sezon içinde yapılacak ilk değerlendirmede 2021-2022 sezonu sonunda yükselme hakkı bulunan hakemlerin hakları saklıdır.

Yasin Kol için çanlar çalıyor
Anlaşılacağı üzere TFF, Dünya Kupası’nda sezon başında klasmanı yüzde 50’ye varan oranda değiştirmeyi amaçladı ve Yasin Kol’un klasmanı düşürülecek hakemlerden biri olduğu görülüyor.

Yetersiz hakem kadrosu ile nasıl bir değişiklik olacak?
Ancak yetersiz hakem kadrosuyla bunu nasıl yapacakları meçhul. Değişikliğin çok radikal olabileceğini düşünmüyorum. Yine de Dünya Kupası’na kalan 7 haftada Yasin Kol’un göreve gelip gelmeyeceği bilinmiyor ancak kulüplere şirin görünmek adına büyük ihtimalle klasman düşürülecek gibi görünüyor.

(Ajanspor)

Leave a Comment