Tolunay Kafkas’tan Yusuf Demir’e yeni açıklama! Dursun Özbek, Mehmet Büyükekşi, Okan Buruk…

class=”medyanet-inline-adv”>

Yusuf Demir tartışmaları nedeniyle ismi gündemden düşmeyen Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Tolunay Kafkas konuyla ilgili bir açıklama daha yaptı.

Daha önce Yusuf Demir’in durumu hakkında konuşan Kafkas, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin açıklamalarının ardından konuyla ilgili görüşünü bir kez daha dile getirdi.

‘Elimizden geleni yaptık’ DEDİ

Geçtiğimiz günlerde Yusuf Demir hakkında konuşan Tolunay Kafkas, “Nedim hoca ve Güngör hoca, özellikle genç milli takımlarda Yusuf ile ilgili gerekli girişimlerde bulundu. Ben milli takım teknik direktörüyken Yusuf Demir forma giydi. Avusturya Ümit Milli Takımı Yusuf Demir’i usulüne göre Ümit Milli Takımı’na almamız söz konusu değildi” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Tolunay Kafkas, Okan Buruk’un sözlerine, “Yusuf Demir’in Milli Takım için bir seçim yapması gerekiyordu. Ya bizi ya da Avusturya Milli Takımı’nı seçecekti. Başkaları gelip başka şeyler söyleyince işler ters gidiyor. Okan Buruk” benim arkadaşım. Kullandığı kelimeleri bilerek konuşmam lazım, bu eserlerde size bu kadarını anlatayım.” Sözleriyle cevap verdi.

DURSUN ÖZBEK’TEN ‘DEĞİŞİM’ AÇIKLAMASI

Ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek konuyla ilgili açıklama yaptı: “Yusuf Demir Türk vatandaşı. İstediğimizde çok mu farklı? FIFA’da veya TFF’de bazı kuralların değişmesi gerekiyor. Kendiliğinden değişmeyecek. Kendi değerlerimize sahip çıkalım. Yusuf Türk’tür. O Türk vatandaşıdır. Türkçe bilmeyen Türk futbolcuları bilmez misiniz? Yazılan ve çizilen farklıdır, algı farklıdır” dedi.

DİKKAT PAYLAŞIMI

Türk futbol camiasında Yusuf Demir ile ilgili tüm bu tartışmalar sürerken genç futbolcudan sürpriz bir paylaşım geldi. 19 yaşındaki futbolcunun Avusturya Milli Takımı antrenmanı sırasında çekilmiş bir fotoğrafını gülen bir emoji ile paylaşması dikkat çekti.

Tolunay Kafkasyalı Yusuf Demir için yeni açıklama Dursun Özbek, Mehmet Büyükekşi, Okan Buruk...

class=”medyanet-inline-adv”>

BÜYÜKEKŞİ: TÜRK MİLLİ TAKIMINDA OYNAYAMAZ

Bu olaylardan sonra TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi gün içinde yaptığı açıklamada, “Biliyorsunuz Yusuf Demir 4 kez Avusturya Milli Takımı’nda forma giydiği için Türk Milli Takımı’nda oynayamıyor. FIFA kurallarına göre hiç şansı yok gibi görünüyor. Şu anda Türk Milli Takımı’nda oynaması için.” bir açıklama yaptı.

TOLUNAY KAFKAS: FEDERASYON BAŞKANIMIZ VE GALATASARAY ÇÖZER

Son olarak mikrofonların önünde duran Tolunay Kafkas, “Yusuf Demir için açıklamalar yaptık. Bunlar benim adıma kötü niyetli açıklamalar değil. Sayın Dursun ile federasyon başkanımız arasında bir meseleye dönüştü. Bizim sorunumuz bunu yapmamak değil. kaybet ya da suçla ya da savun. Herkesi milli takıma getiriyoruz. Kazanmak bizim işimiz, bunun bir usulü varsa federasyon başkanımız, yönetim kurulumuz, Galatasaray çözer.” ifadelerini kullandı.

Leave a Comment