Tolunay Kafkas’tan Okan Buruk’a Yusuf Demir’den tepki: İleri giderse…

Umut Milli Takım Antrenörü Tolunay KafkasGalatasaray’da yabancı forma giyen YUsuf Demir ile ilgili Kötü havaAçıklamalarına tepki gösterdi. Kafkas, “Daha ileri giderse ona da cevap veririm. Çünkü genç milli takım burada antrenörlük yapıyor ve biz çok emek veriyoruz ve az imkanlarla bunu yapmaya çalışıyoruz. O yüzden doğru konuşmak gerekiyor. ve doğru bilgi verin.”

Galatasaray’ın bu sezon kadrosuna kattığı Türk-Avusturyalı futbolcu Yusuf Demir’in yabancı statüsünde oynaması tartışma yarattı.

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Avusturya Milli Takımı’nda forma giyen genç yetenek için açıklamalarda bulundu. Buruk’a yanıt Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Tolunay Kafkas’tan geldi.

Skorer’e konuşan Kafkas, Okan Buruk’un sözlerine tepki gösterirken, Yusuf Demir’in milli takım için Avusturya’yı tercih ettiğini vurguladı.

Kafkas’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Davet ettik, evraklar bizde”

“Nedim ve Güngör, özellikle genç milli takımlarda Yusuf ile ilgili gerekli girişimlerle ilgilendiler. Avusturya Umut Milli Takımı’nda oynadı. Yusuf Demir’i Umut Milli Takımı’na almamız söz konusu değildi. Yusuf Demir Milli Takım için bir seçim yapmak zorunda kaldı.Ya bizi seçerdi ya Avusturya Milli Takımı.İnsanlar gelip başka şeyler söyleyince işin boyutları ters gidiyor.Okan Buruk benim arkadaşım. kullandığı kelimeleri bilerek konuşmaktır. Bu eserlerde size bu kadarını anlatayım.”

“İleri giderse…”

“İleri giderse ona da cevap veririm. Çünkü burada genç milli takım çalıştırıyor ve biz çok emek veriyoruz ve az fırsatla bu işi yapmaya çalışıyoruz. O yüzden doğru konuşup doğru bilgi vermemiz gerekiyor. Yusuf Demir’e Avusturya Milli Takımı’na saygı duyuyorum” “Futbolcuyu seçmek onun kararı ama Yusuf Demir’e gereken özeni gösterdiğimizi düşünüyorum. Hoffenheim’da çok önemli bir oyuncu var. O da Alman milli takımlarında oynuyor. Yapacağım. git konuş onunla. Gelmesi için elimden geleni yapacağım. Hocaların bana Yusuf Demir hakkında söyledikleri eksik.” Diğer oyuncularda bir sorun yok ama Yusuf Demir için elimizden geleni yaptık.”

“Türkiye’de Türk gibi oynamalı”

Okan Buruk, yaptığı açıklamadaYusuf Demir çok kaliteli, çok yetenekli. Keşke Türk olarak oynayabilsek. Ailesi Türk, her anlamda Türk. Milli takımın nasıl seçildiğini bilmiyorum. Biz seçmedik mi, o seçmedi mi? Yusuf gibi bir Türk oyuncu Türkiye’de Türk olarak oynamalı. Bu sadece Yusuf için değil, benzer durumda olanlar için de geçerli olmalıdır.” dedi

Leave a Comment