Tolunay Kafkas’tan Okan Buruk’a Yusuf Demir’den tepki: İleri giderse…

Umut Milli Takımı’nın eski milli futbolcusu ve teknik direktörü Tolunay Kafkas, Skor TVArda Güler, Yusuf Demir ve Emirhan İlhan’a özel açıklamalarda bulundu.

“İLERİ GİDERSE CEVAP VERECEĞİM”

Galatasaray’ın Rapid Wien’den satın aldığı 19 yaşındaki futbolcu Yusuf Demir hakkında da konuşan Kafkas, “Özellikle genç milli takımlarda Yusuf hakkında gerekli girişimlerde bulunacağım. Nedim hocamız Güngör hocamız. İlgilendik davet ettik, elimizde yazılar var Yusuf Demir ben Ümit Milli Takımı’nın başındayken Avusturya Ümit Milli Takımı’nda oynuyordu Yusuf Demir’i Ümit Milli Takımı’na almamız söz konusu değildi. Takım, prosedür gereği.Yusuf Demir bir seçim yapmak zorundaydı.Milli Takım için.Ya bizi seçerdi ya da Avusturya Milli Takımı’nı.Başkaları araya girip başka şeyler söyleyince işin boyutları değişiyor. diğer şekilde Okan Buruk benim arkadaşım.Kullandığı kelimelerin bilgisiyle konuşman gerek.Bu konularda sana o kadarını söyleyeyim.

İleri giderse, ona cevap vereceğim. Çünkü genç milli takım burada antrenörlük yapıyor ve biz çok efor sarfedip, az imkanlarla bunu yapmaya çalışıyoruz. Bu nedenle doğru konuşmak ve doğru bilgi vermek gerekir. Saygı duyuyorum. Yusuf Demir’in Avusturya Milli Takımı’nı seçmesi kendi seçimi ama Yusuf Demir’e gereken özeni gösterdiğimizi düşünüyorum. Hoffenheim’da çok önemli bir oyuncu var. Alman milli takımlarında da forma giymektedir. Gidip onunla konuşacağım. gelmek için elimden geleni yapacağım. Yusuf Demir ile ilgili hocalardan eksik bir şey yok. Başka oyuncularla da olmuş olabilir ama biz Yusuf Demir için elimizden geleni yaptık.”

Leave a Comment