Tolgay Arslan’dan Fenerbahçe ve Jorge Jesus yorumu

Udinese forma giymek Tolgay Arslan, hayranlar gazeteye konuştu. İtalya’da mutlu olduğunu ifade eden başarılı Tolgay, şunları kaydetti: FenerbahçeTeknik Direktörü George İsa‘tan, Galatasarayyıldızı kurur MertensPek çok konuda görüşlerini paylaştı.

– Jorge Jesus’un oyun anlayışı hakkında ne dedi?

“İsa’nın Fenerbahçe’de dönüşümlü oynaması çok normal! Çünkü sürekli oyun oynuyorlar. Hep aynı oyuncularla oynarsanız 11 mutlu 20 mutsuz oyuncunuz olur. Roma’yı 4-0 yendikten sonra bile. sahaya aynı kadro ile çıkmadık baskılı oynamak istiyorlar ama Başakşehir gibi futbol oynamıyorlar öne çıkıp hücumu bitirmeyi hedefliyorlar ama çok domine etmeyen bir maçları var Fiziksel olarak çok güçlüler ve Kadıköy’de taraftar zaten arkanızdaysa bu futbol onlara çok yakışıyor. Bazı zorluklar yaşadıklarını gördük. Konya maçı da buna bir örnek bence.”

– Joao Pedro Fenerbahçe’de başarılı olacak mı?

“Pedro çok iyi bir forvet ve ona karşı birkaç kez oynama fırsatım oldu. Sahada ne yapacağını ve özellikle duran toplarda nerede durması gerektiğini çok iyi biliyor. Örneğin, onu bir defans olarak kontrol ettiğinizde, Her şeyin yolunda olduğunu düşünüyorsunuz ama birden maçın kaderini değiştirebilir. Çok sevdiğim bir futbolcu. Sakatlıktan yeni döndü ve yüzde 100 hazırsa gol kralı olacak.”

– Süper Lig’in en iyi yarışı ve favori takımı

“Süper Lig’in bu sezon geçen sezonki kadar kolay olmayacağını düşünüyorum. Bir takımın önde olacağı bir şampiyonluk yarışı beklemiyorum. 4-5 takım yarışta olacak. Açıkçası şu an favori takımım şu anda favorim. Emre Belözoğlu’nun Başakşehir’i.Sonuna kadar giderler mi bilmiyorum.Ama Emre abi çok cesur bir futbol oynuyor ve takımı çok iyi yönetiyor.Sistemden hiç kopmuyorlar, kadroları da geniş.4 büyükler. Zaten kaliteli. Galatasaray’a yeni gelen oyuncular takıma uyum sağlarsa çok güçlü bir takım olacakları aşikar.”

Dries Mertens Türkiye’de ne iş yapıyor?

“Mertens yıllarca İtalya’da ve Napoli gibi büyük bir takımda oynadı. Serie A’da büyük işler başardı. İnanılmaz kaliteli bir oyuncu. Galatasaray’a henüz adapte olmadı ama kalitesini sahada gösterdi. büyük katkı.”

Leave a Comment