Tırnaklarınızda beyaz lekeler varsa dikkatli olun! İşte neden

Zaman zaman tırnaklarınızda beyaz lekeler görebilirsiniz. Tırnak uzadıkça bu lekeler kaybolmaya başlar. Ancak lekelerden sonra ciddi bir sorun olabilir. Peki tırnaklarda neden beyaz lekeler oluşur? Tırnaktaki beyaz nokta neyi gösterir? Detaylar burada….

Tırnaklarda beyaz lekeler oluşabilir. Bu genellikle büyük bir sorun değildir, ancak bir sağlık sorununa işaret edebilir. Tırnaklardaki beyaz lekeler, bazı hastalıkların yanı sıra bazı minerallerin eksikliğinden kaynaklanabilir. Tırnaklarda neden beyaz lekeler oluşur? Tırnaktaki beyaz nokta ne anlama geliyor gibi sorular soruyorsanız, soruların doğru cevaplarını sizin için veriyoruz.

ÇİVİDEKİ BEYAZ NOKTA NEDENİ

Hastalık oluşabilir
Tırnakta neden beyaz bir nokta oluşur? Bu sorunun birden fazla cevabı var. Tırnak yatağının zarar görmesi beyazlaşmaya neden olabilir. Tırnağınızı bir yere vurursanız veya vurursanız beyazlama probleminiz olabilir. Tırnak mantarı, tırnak batması, tırnak enfeksiyonu, kreatin hormonu eksikliği ve tiroid hormonu eksikliği de beyazlaşmaya neden olur.

Alerjik reaksiyonlara neden olabilir
Oje, besleyici yağ, aseton veya alerjiye neden olan bazı ürünler tırnaklarda beyaz lekelere neden olabilir.

Proteininize dikkat edin
Tırnaklarınızda beyaz lekeler varsa, protein eksikliği yaşıyor olabilirsiniz.

Mineral eksikliğine dikkat
Mineral veya vitamin eksikliğiniz varsa tırnaklarınızda beyazlık ile karşılaşabilirsiniz. Çinko ve kalsiyum eksikliğine dikkat edin. Lekenin nedeni bu olabilir.

Ciddi bir hastalık belirtisi olabilir
Ayrıca pnömoni, böbrek yetmezliği ve kalp hastalığı gibi ciddi hastalıkların bir belirtisi olabilir. Tırnaklarınızda sık sık beyazlama sorunu yaşıyorsanız mutlaka bir uzmana başvurmalısınız.

Leave a Comment