TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’den Yusuf Demir’den açıklama – Spor Haberleri

Galatasaray’ın Rapid Wien’den transfer ettiği ve yabancı formasıyla forma giyen Yusuf Demir’in yerli kategoride yer alıp almayacağı tartışmaları sürüyor. Son olarak Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Türkiye Yusuf’u kazanmalı. Bu konuda TFF ile görüşeceğiz” ifadelerini kullanarak TFF’ye Yusuf için inisiyatif alacaklarını açıkça belirtmişti.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, yaşananları Akşam Gazetesi’ne anlattı.

İşte o açıklamalar:

“Biliyorsunuz ülkemizde bir talimat var. Bir Türk oyuncu başka bir ülkenin milli takımını seçerse Türk Milli Takımı’nda oynama şansı yok. Bu talimatı yakın zamanda yazmadık. 2015 yılında yapılmış bir talimattır. Bu oyuncu en son Ekim 2021’de Avusturya Milli Takımı’nda forma giydi. “Takımındaki dördüncü resmi maçını oynadı. Bu nedenle Türkiye Milli Takımı’nda oynama şansı yok. Mevcut talimatlarımıza göre Türk olarak oynayamaz.”

‘Mesut Özil örneği yanlış’

“Mesut Özil örneği yanlış. Çünkü Mesut 2015’ten önce Alman Milli Takımını seçmişti. Bu talimat 2015’te verilmiş bir talimattır. Galatasaray bu futbolcuyu transfer ederken bu talimata sahipti. Galatasaray Yusuf Demir’i alırken bu talimatı biliyordu. Galatasaray Yusuf” Demir’i transfer ettikten sonra böyle bir talimat vermedik. 7 yıl önce yayınlandı. Bu konudaki mevcut uygulama budur. İleride talimatta değişiklik olursa durum değerlendirilir. Şu anda böyle bir durum yok” dedi.

Korsan sürüm açıklaması

Korsan yayın çalışmalarıyla ilgili olarak Büyükekşi, “Yayın kuruluşu ile birlikte korsan yayın konusunda çalışıyoruz. Yayıncı korsan yayınları bize bildiriyor. ESB’ye bildiriyoruz. Onlar da yayını hızlı bir şekilde kesti. iş birliği böyle. Burayı kontrol ediyoruz” dedi.

Kuntz’a devam edilsin mi?

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kuntz ile yollarını ayırdığına ilişkin iddialara yanıt verdi. Büyükekşi, “Kuntz hocamızdan ayrılma gibi bir düşüncemiz yok. Hocamızla yolumuza devam edeceğiz.” dedi. Başkan Mehmet Büyükekşi, Milli Takım’ın hedefleriyle ilgili olarak, “Milli Takım olarak hedeflerimizi belirledik. Artık Milletler Cemiyeti’ndeyiz. Her şeyden önce hedefimiz bir üst lige çıkmak.”

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, takımlarımızın Avrupa arenasında son dönemde sergiledikleri performansla ilgili olarak, “Ülke skorumuz için son derece önemli. İnşallah dört takımımız da Avrupa’da yoluna devam edecek. Umarım 15. sıraya ulaşırız. Çünkü bizim üzerimizdeki ülkelerle aramızda çok puan farkı yok. Türk takımlarının Şampiyonlar Ligi’ne katılımında sorunlar olacak” dedi.

‘Daha iyi olacak’

Yapay zekanın yaptığı hakem atamalarından memnun musunuz? Başkan Mehmet Büyükekşi’nin sorusuna; “Yeni bir uygulama yapıyoruz. İyinin düşmanı mükemmeldir. Hep daha mükemmeli arıyoruz. Şu anda geliştirme aşamasında. Umarım her geçen gün daha iyi olur.”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, “İlk günden beri Fair Play’e sesleniyoruz. Futbol barış, dostluk, kardeşlik ve sevgi demektir. Bu nedenle küfürsüz, kavgasız, kavgasız, kadınların olduğu futbol maçlarını istiyoruz. ve çocuklar geliyor. Her ay bir komite kurduk, çalışacaklar” dedi.
Leave a Comment