Tesla alternatifi Hyundai Ioniq 5 Türkiye satış tarihi ve fiyat listesi belli oldu!

Uzun yıllardır birçok markanın çeşitli girişimlerde bulunduğu ancak Tesla ile ilk kez bu kadar net ve başarılı sonuçların elde edildiği elektrikli otomobil modelleri bir trende dönüştü. Öyle ki, Türkiye’nin yerli ve milli otomobil girişimi TOGG bile elektrikli otomobil kategorisinde üretildi.

Türkiye’de büyük bir pazar payına sahip olan ve fiyat/performans odaklı ürettiği otomobil modelleri ile her zaman dikkatleri üzerine çeken Hyundai markasının yeni modeli uzun süredir merakla bekleniyordu.

Tesla alternatifi Hyundai Ioniq 5 Türkiye satış tarihi ve fiyat listesi belli oldu!

Hyundai markasının çıkaracağı Ioniq 5 modeli için geri sayım sona erdi. Türkiye’de satış tarihi ve fiyatı merakla beklenen otomobille ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Alınan bilgilere göre Hyundai Ioniq 5’in Türkiye pazarında kaç TL fiyat etiketiyle satılacağı belli oldu.

Son dönemde otomobil fiyatlarında yaşanan büyük çaplı artışlar nedeniyle birçok vatandaş piyasaya çıkacak yeni sıfır km otomobillerin fiyatlarını araştırıyor. Birçok aracın geçen yılın fiyatını neredeyse ikiye katladığı bu dönemlerde, bazı markalar uygun fiyatlı otomobil modellerini piyasaya sürmek için çalışmalarını sürdürüyor. Yeni araç fiyatlarındaki artışlara rağmen Fiat, Dacia ve Renault birçok modelde minimum artışlar ve uygun ödeme kampanyaları yaparak müşterilerini elinde tutuyor ve yeni müşteriler kazanmaya devam ediyor.

Tesla alternatifi Hyundai Ioniq 5 Türkiye satış tarihi ve fiyat listesi belli oldu!  - Resim : 2

Son olarak uzun süredir merakla beklenen otomobil Hyundai Ioniq 5’in satış fiyatı belli oldu. Elektrikli otomobillere ilgi duyan birçok kişinin merakla araştırdığı otomobilin bazı teknik özellikleri ve fiyatı haberlerde devam ediyor…

HYUNDAI IONIQ 5 ÖZELLİKLERİ

Hyundai markasının lansmanını yaptığı ve Türkiye pazarında da satışa sunulan otomobil Ioniq 5 için geri sayım başladı. Aracın en dikkat çekici özelliği ise 5 dakikalık şarj ile 100 km menzile ulaşması. Öte yandan köşeli hatlara sahip şık kasasıyla dikkat çeken bir diğer özellik. İç donanımında standart bir orta-üst segment otomobilin birçok özelliğini bünyesinde barındıran otomobilin fiyatı ise merak konusu.

Tesla alternatifi Hyundai Ioniq 5 Türkiye satış tarihi ve fiyat listesi belli oldu!  - Resim : 3

HYUNDAI IONIQ 5 FİYATI

Hyundai tarafından 2023 yılında satışa sunulması beklenen ve ülkemizde de görülmesi beklenen otomobilin satış fiyatı belli oldu. Alınan bilgiler doğrultusunda otomobil, 1 milyon 975 bin TL fiyat etiketi ile tek model paket seçeneği ile satışa sunuldu.
Tesla alternatifi Hyundai Ioniq 5 Türkiye satış tarihi ve fiyat listesi belli oldu!  - Resim : 4

Leave a Comment