Tatar: Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih yazdı

class=”medyanet-inline-adv”>

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu’nda katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, “Kıbrıs Türk halkının egemenliğinin tescili çözümün anahtarıdır. Uluslararası toplumu Türkiye Cumhuriyeti’ni resmen tanımaya davet ediyoruz. Kuzey Kıbrıs’ın en kısa sürede .

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, CNN Türk canlı yayınında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısını değerlendirerek, “Türk kamuoyu önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etmek istiyorum” dedi ve şunları söyledi:

“Türkiye’nin garantörlüğünün biteceği bir durumu kabul etmemiz mümkün değil. Türkiye Cumhuriyeti’nin bize açık destek vermesi önemli. Cumhurbaşkanımız tarih yazdı. Bugüne kadar çok konuşmalar yapıldı, yıllardır bizler, bu federasyon temelinde buluşma eşitliğini vurguladık.Bugün ilk defa Sayın Erdoğan’ın çıkışı tüm dünya için tarihi bir adımdır.Türk kamuoyu önünde Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederim.Cumhuriyet Türkiye bu bölgenin en güçlü bölgesi. Çağrı yapmak çok önemli bir gelişme. Yeni sürecin milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Dünya siyasetinde olağanüstü bir durum. Gelişme olarak kaydetti.”

class=”medyanet-inline-adv”>

RUSYA’DAN KKTC’YE UÇUŞ BAŞLAYACAK MI?

Rusya’dan KKTC’ye direkt uçuşların başlamasıyla ilgili soruya da yanıt veren Ersin Tatar, “Bu konuda kesin bir bilgim yok. Basından öğrendim. Birkaç havayolu şirketinin başvurduğunu biliyorum. Ne olduğunu bilmiyorum. Rus devleti diyor ki. Bir hareket var. KKTC’de yaşayan çok sayıda insan var. Bir Rus var.

Leave a Comment