Tarihin en pahalı Asyalı futbolcusu 18 saniyede Süper Lig’de kabus gördü

Tarihin en pahalı Asyalı futbolcusu: Shoya Nakajima

Nakajima’nın Portekiz’deki parlak macerası gelecek sezona da yansıdı. Ligin ilk yarısında 13 maçta forma giydi ve 4 gol 5 asistle katkı sağladı. Adı daha şimdiden transfer dedikodularına karışırken beklenmedik bir hamle geldi.

Katar Yıldızlar Ligi’nde mücadele eden Al Duhail, 2019’un ilk günlerinde teknik direktör rolü için önemli bir teknik direktöre imza attı. Porto, Inter, Real Madrid ve Chelsea’de uzun yıllar Jose Mourinho’nun asistanlığını yapan Rui Faria, ilk maçına hazırlanıyordu. yönetici tecrübesi.

Faria’nın takımı devralmasından yaklaşık bir ay sonra Al Duhail, Shoya Nakajima’yı 35 milyon Euro’ya transfer etti. Bu, futbolculara astronomik ücretler ödeyen Ortadoğu coğrafyasında bile bir oyuncu için ödenen çok ciddi bir bonservis bedeliydi.

Portekiz’in üç büyük takımı dışında bir futbolcudan bu kadar yüksek gelir elde edebilen başka bir Portekiz kulübü yoktu. Bu transfer Portimonense’nin kasasını doldurdu ve Shoya Nakajima’yı tarihin en pahalı Asyalı futbolcusu yaptı.

Shoya Nakajima’nın Ortadoğu’daki hayal kırıklığı

Nakajima’nın Al Duhail’e transferi sansasyonel bir etki yaratsa da sahada aynı etkiyi yaratmadı. Sadece 6 aylık maceranın ardından Japon futbolcu Portekiz’e döndü. Bu kez adresi Dragao Stadyumuydu ve artık Porto kadrosunun bir parçasıydı.

Porto, Al Duhail’e 12 milyon euro ödeyerek futbolcunun bonservis bedelinin %50’sini satın aldı. Ancak burada geçen bir buçuk sezon Portekiz devi memnun etmedi. Nakajima bu kez Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitti ve Al Ain’e 40 milyon avroluk satın alma opsiyonuyla kiralandı.

Asyalı Messi için kariyerinin en zor günleri burada geçti. Al Ain formasını sadece iki kez giydi çünkü kırık bir incik nedeniyle yaklaşık 250 gün forma dışında kaldı. Kira sözleşmesi sona erdiğinde Porto’ya dönmesine rağmen mavi-beyazlılar Japon oyuncuyu çoktan feda etmişti.

Geçen yaz Nakajima, kariyerinin belki de en iyi günlerini geçirdiği kulübüne geri döndü. Portimonense, eski oyuncusunu Porto’dan bir yıllığına kiraladı. Yeni bir çıkış için yeni bir adım olabilir. Ancak hiçbir şey eskisi gibi olmadı ve Nakajima etkili bir performans gösteremedi.

Yeni sezon öncesi Porto’dan ayrılan Nakajima, nefesini Türkiye’de aldı. Transferin son gününde Asya futbolu tarihinin en pahalı oyuncusu Antalyaspor’a ücretsiz transfer oldu. Kim bilir belki de Nuri Şahin’in Kagawa modeliydi. Ancak ilk maç istediği gibi gitmedi.

Kariyerinde yepyeni bir sayfa açan Nakajima, karanlık bir başlangıç ​​yaptı. Süper Lig’deki ilk maçının 18. saniyesinde gördüğü kırmızı kart hem kendisi hem de kendisi için aynı derecede heyecanlanan ailesi için beklenmiyordu. Son yıllarda birçok hayal kırıklığı yaşayan Nakajima, cezasını tamamladıktan sonra Antalyaspor’da her şeye sıfırdan başlayacak…

Leave a Comment