Söylemekten çekindikleri açıklamaları reklam panolarında yayınladık.

AKP Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ ziyareti öncesinde kentteki reklam panolarına Kılıçdaroğlu ve CHP milletvekillerini hedef alan afişlerin asılmasıyla ilgili olarak, “Söyledikleri tüm açıklamaları parça parça ortaya koyduk ama şu şekilde söylemekten çekindik. bir bütün. “diye ilan etti.

Abone Ol

Google Haberleri

AKP Elazığ Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Bulut, İhlas Haber Ajansı Elazığ Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek burada açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ ziyareti öncesinde kentteki reklam panolarına asılan Kılıçdaroğlu ve CHP milletvekillerini hedef alan afişleri değerlendirmesinde, “Bütün olarak söylemekten kaçınıp parça parça söyledikleri tüm sözlerden biz sorumluyuz, siyasi aktörlerin zaman zaman çelişkili açıklamalar yaptığını, toplu olarak reklam panolarında sergiledik. Bununla ilgili bir farkı ortaya koymak istedik” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun 2 gün önce Elazığ’da okulla ilgili temel atma töreni yaptığını hatırlatan Bulut, “Okulu kimin yaptırdığı çok önemli değil, önemli olan Elazığ’da okul yapmış olması. Sonuç olarak okul yapılacak. kamu kaynakları ile inşa edilecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri bir partinin değil Türkiye’nin belediyeleridir Elazığ’da 3 okulun olması bizi mutlu eder dedik elimizden geleni yaptık ama maalesef yaklaştıkça depremden sonraki üçüncü yıl sadece temel atıldı” dedi.

‘ŞİMDİ AÇMIYORUZ BİLE’

AKP’nin temel atma törenlerini iptal ettiğini iddia eden Bulut, “Artık açılış bile yapmıyoruz çünkü toplu açılışlar yapıyoruz. Bunun için harcanan zamanın bile gereksiz olduğunu düşünerek toplu açılışlar yapıyoruz. Temel atma törenleri Türkiye’nin alışkanlıklarından biriydi. Geçmişte ama buna rağmen sadece temel atma törenlerinin gereksiz olduğunu umuyoruz” dedi. Umarım diğerlerine de bir an önce başlanır” dedi.

Şehre asılan afişlerle ilgili açıklama yapan Bulut, “Bu pankartlarda yazanların hiçbiri itham, suçlama ya da başka bir şey değildi. Oradaki çalışmanın özü şu ki, dönemin en üst düzey siyasi aktörlerinin sözlerini duyurmuş olmamız. CHP arka kapılar ardında ya da gizli kapılar ardında değil, kamuoyu önünde söylemişti, parça parça söyledikleri, bir bütün olarak söylemekten kaçındıkları, zaman zaman bu siyasi aktörlerin yaptığı açıklamaları topluca reklam panolarında sergiledik. çelişkili açıklamalar. Aslında bununla ilgili bir farkı ortaya koymak istedik. CHP’nin içindeki çok sesliliği oraya koyduk” dedi.

Bulut dedi ki:

CHP Genel Başkanı ‘Cumhurbaşkanı olursam Selahattin Demirtaş’a şeref madalyası vereceğim’ diyor ve ardından CHP Elazığ Milletvekili Elazığ’daki televizyon kanallarında da ‘Bir oyla bile seçilirsem… HDP, Allah bana milletvekilliği vermesin’ diyor. Böyle bir çelişki var. Bu çelişkiyi ortaya koyma konusunda bence etkili bir çalışma. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sözünde durduğunu belirterek gidip poz verdi HDP’yi masaya getirmeseler de masanın ana unsurlarından biri olduğunu söylüyorduk. Sonuç olarak bu konudaki rahatsızlıklarını dile getirdikleri andan itibaren saygı duyduk ve eğer bu kelimeden rahatsız oluyorsanız Elazığ misafirperverliğine uygun olarak billboardlarda bulunanları kaldıracağımızı söyledik. aynı gün demiştin.”

NE OLDU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ’a gidişini duyurmak için hazırlanan “Kılıçdaroğlu Elazığ’da” afişi ile hazırlanan pankartlar engellenirken, polis ekipleri Kılıçdaroğlu’nun Elazığ ziyaretini duyuran afişleri yerlerinden kaldırdı.

Kılıçdaroğlu’nun Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında söylediği iddia edilen “Göğsünüze madalya takacağım” yazılı pankartlar kentte çok sayıda reklam panosuna asıldı. Öte yandan Erzurum’da adı yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu’nun milletvekili olduğu pankarta da kısa süre önce el konuldu.

Kılıçdaroğlu, “Bütün bunları ne için yapıyorsun? Biraz daha çalmak, ezmek için. Vatandaşlarımızı aşağılamaya, ayırmaya değer mi ey Saray? Hepimizin çaresiz kaldığı bu dünyada bu kavga hiç bitmesin istiyor musun? üç gün?” açıklama yapmıştı. Kılıçdaroğlu, kendisine ait olduğu belirtilen ifadelerin bulunduğu bir pankart önünde poz verdiği bir fotoğrafını da paylaştı.

akp-elazığ-yardımcısı-bulut-tan-poster-duyuru-söylemekten çekinen-ifadeler-biz-yayınladık-bilboardlarda-1066572-1.

Videolu haberler için YouTube kanalımıza abone olmak

Leave a Comment