Son dakika… Meteoroloji’den ardı ardına uyarılar! Dikkat: Hava bir anda donacaktır.

class=”medyanet-inline-adv”>

Son değerlendirmelere göre; Parçalı bulutlu kuzey, orta ve doğu kesimler, Marmara’nın kuzeyi ve batısı, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Bursa, Çankırı, Kırıkkale, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Siirt, Ankara Antalya’nın kuzeyi ve doğusu ile Antalya’nın doğusunun bulutlu ve açık, yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz bölgesi ile Samsun, Ordu, Tokat, Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Son dakika... Meteorolojiden gelen uyarıların ardından Dikkat: Hava bir anda donacak.

Hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

GÜÇLÜ YEREL YAĞMUR ALARMI

Doğu Karadeniz bölgesi ile Samsun, Ordu, Tokat, Sivas, Erzincan ve Tunceli çevresinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden olumsuz koşullardan (ani sel, yerel sel, yıldırım, kuvvetli rüzgar) korunmak gerekiyor. yağış, trafik kesintileri vb. sırasında). Dikkatli ve tedbirli olmanız gerekir.

GÜÇLÜ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda (Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş civarı ve Erzurum’un güneyi) ve Siirt çevresinde kuvvetli (50-70 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtınalar (70-80 km) ) güneyden / h) şeklinde esmesi beklendiği için olası olumsuzluklara karşı (ağaç ve direklerin devrilmesi, çatıların uçuşması, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Son dakika... Meteorolojiden gelen uyarıların ardından Dikkat: Hava bir anda donacak.

PROF. doktor ŞEN: SICAKLIKLAR 3-7 DERECE AZALACAK

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “Doğu Karadeniz bölgesinde yerel olarak kuvvetli olan İstanbul ile Samsun, Ordu, Tokat, Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde bugün gece yarısından sonra yağışlar geliyor. sıcaklıklar 3-7 derece düşecek. Doğu Anadolu’da güneyden kuvvetli rüzgar var.”

class=”medyanet-inline-adv”>

Prof. Şen, “Marmara, İç Ege, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgelerinde sıcaklıklar ciddi oranda düşüyor. İstanbul 22, Ankara 26, Kastamonu 23, Trabzon 25 derece. Bugün yağış Karadeniz kıyılarında. Salı. Çarşamba da böyle. Perşembe gününden itibaren Marmara dahil Anadolu’da yağış var. “Ayrıca etkili. Sıcaklık daha da düşüyor” dedi.

Son dakika... Meteorolojiden gelen uyarıların ardından Dikkat: Hava bir anda donacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün beklenen yağış nedeniyle 17 il için sarı kodlu uyarı yayınladı.

BU VİDEO İLGİLENEBİLİR

Leave a Comment