Serkan Özcan Merkez Bankası’nın şikayeti üzerine ifadeye çağrıldı

Gelecek Parti Sözcüsü Serkan Özcanbir televizyon kanalındaki sözleri nedeniyle Merkez Bankası’nın kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu’nun şikayet üzerine kendisini ‘şüpheli’ olarak ifadeye çağırdığını bildiren Özcan, sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı:

  • Kariyerime başladığım, kadrosundan her zaman onur duyduğum ve sağladığı burs imkanıyla yurtdışında yüksek lisansımı yaptığım Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası “Cumhuriyet”, bir televizyon programında sözlerimi şikayet etti. . Elbette avukatlarımız şikayeti inceledikten sonra en kısa sürede savcılığa gidip ifademi vereceğim. Siyasette aktif olduğum 3 yılda bir kez bile hakaret dilini kullanmamaya çalıştım. Yapacağım açıklamada, Merkez Bankası’nın itibarını gerçekten kimlerin zedelediğini kayda yazacağım.

DAVUTOĞLU: SERKAN ÖZCAN’IN AÇIKLAMALARINA İMZA ALDIM

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Serkan Özcan’ın açıklamalarının yer aldığı gönderiden alıntı yaparak şunları söyledi:

  • Donanımı ve tecrübesiyle Türkiye’nin önde gelen ekonomistlerinden biri olan sevgili kardeşim Serkan Özcan’ın yaptığı tüm açıklamaların altına tereddütsüz imzamı atıyor ve bu yolda birlikte yürümekten gurur duyuyorum.

Leave a Comment