Sedat Peker’in Cenk Çelik’e saldırı olacağı konusunda valiliği uyardığı ortaya çıktı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e karşı sosyal medyada paylaştığı videolarla tanınan Cenk Çelik, geçtiğimiz hafta uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralandı.

Peker’in avukatı aracılığıyla iki yıl önce İstanbul Valiliği’ni Cenk Çelik’e yönelik saldırı girişimi olacağı konusunda uyardığı ve bu konuda önlem alınması gerektiği ortaya çıktı.

valiye gönderildi 13 Mayıs 2020 Peker’in avukatı tarafından imzalanan 15.07.2012 tarihli dilekçede, “… ve Cenk Çelik ise savcılığa müvekkili tarafından kendilerine yönelik saldırılar düzenlendiği ve bu saldırıların devam edeceği yönünde dilekçe veriyor. devam et”.

Dilekçenin devamında “Bu sayede müvekkil hakkında kurmak istedikleri komplo başarılı bir şekilde gerçekleştirilecek, müvekkil suçla ilişkilendirilecek ve FETÖ kalıntısı olan belirli çevreler tarafından operasyonlar başlatılacaktır. Müvekkilin kimseye zarar verme imkanı olmamasının yanı sıra, bir komploya yol açmamak için bu kişilerin güvenliğini sağlamak için de çaba sarf etmesi gerekmektedir. söylendi.

Bu itibarla, söz konusu örgüt faaliyeti kapsamındaki dezenformasyon faaliyetleri hem Ankara hem de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından yürütülen soruşturmalarla korunanların can güvenliğinin korunmasını, ikametgah Cumhuriyet Başsavcılıkları ve Emniyet birimlerinin uyarılmasını içtenlikle diler, saygılar sunarız. makamında olmayanlar için de aynı tedbiri istiyoruz ve biz bunu istiyoruz” dedi.

Peker’in Cenk Çelik’e yönelik bir saldırıdan sorumlu tutulmak istemediği için can güvenliğinin sağlanması için dilekçe verdiği ortaya çıktı.

Sedat Peker dosyası bu akşam 21.00’de Tuncay Mollaveisoğlu tarafından hazırlanarak sunuldu. ‘Anında Başlık’ program Tele 1’de tartışılacak

Leave a Comment