Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur tutuklandı

Arnavutluk’ta yakalandıktan sonra Türkiye’ye iade edilen organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, karakolda işlediği suçların ardından Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

Olur’un İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı. Olur, buradaki işlemlerin ardından Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

Soruşturmayı yürüten savcılığa çıkarılan Olur, ifadesinin ardından “suç işlemek amacıyla kurulmuş bir örgüte üye olmak” suçlamasıyla tutuklanmak üzere nöbetçi hakime sevk edildi.

Olur ile ilgili sevk mektubunda, şüphelinin suç örgütü lideri Sedat Peker ile yakın ilişkisi olduğu, örgüt liderinin kendisine WhatsApp üzerinden gönderdiği tweet dizisini paylaştığı ve 7,5 ay boyunca birlikte kaldığı belirtildi. organizasyon liderinin kaldığı otel ve villa.

Sevk yazısında, şüphelinin örgütün diğer üyeleriyle yakın temas halinde olduğuna dair HTŞ kayıtlarının bulunduğu vurgulanırken, savunmasında zanlının Birleşik Arap Emirlikleri’ne tatile gittiğini söylediğine dikkat çekildi. (BAE), örgütün lideri hala burada.

TUTUKLANMIŞ

Olur’un örgüt lideriyle görüştüğü ve kendi sosyal medya hesaplarından örgütü ve örgüt liderini öven paylaşımlar yaptığı vurgulanan yazıda, zanlının örgüt üyesi olduğuna dair güçlü delillerin bulunduğu kaydedildi. Sedat Peker suç örgütü.

Sevk yazısında, isnat edilen suçun niteliği ve niteliği, delillerin mevcut durumu ve suça ilişkin kanunda yazılı cezanın üst sınırı dikkate alınarak şüpheli Olur’un tutuklanması istendi.

Olur’un “suç işlemek amacıyla örgüte üye olmak” suçlamasıyla Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmasına karar verildi.

OLIR’IN AVUKATI: TWEETLERİ ÇEKTİĞİNİ ONAYLADI

Emre Olur’un avukatı Volkan Bahadır, Odatv’ye yaptığı açıklamada Emniyet Müdürlüğü’nde kendilerine kötü muamele yapılmadığını belirterek, “Savcı çok sayıda gazeteciye ‘Sedat Peker ile görüşmek istedi mi?’ diye sordu.” söz konusu.

Volkan Bahadır sözlerine şöyle devam etti:

  • Emre Olur dün 38 sayfalık bir açıklama yaptı. Tweetleri kendisinin attığını itiraf etti. 2 suçlama var: Suçu ve suçluyu övmek ve örgüt üyeliği.
  • Dubai’den Belgrad’a ve Belgrad’dan Tiran’a uçuyor. Bu bilet Birleşik Arap Emirlikleri polisi tarafından düzenlenir. Direk göndermiyor. Sırbistan reddediyor ve Arnavutluk Havalimanı’nda gözaltına alındı.

Emre Olur’un İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki ifadesi, “suç işlemek üzere kurulmuş örgüte üye olmak” ve “suç ve suçluyu övmek” suçu kapsamında alındı.

Emniyette 38 sayfalık ifade veren Olur’a çok sayıda soru soruldu.

NE OLDU?

“Tehdit”, “suç ve suçluyu övmek”, “hakaret”, “suç işlemek üzere kurulmuş bir örgüte üye olmak”, “basit yaralama”, “sesle hakaret” suçlarından arama kaydı bulunmaktadır. , yazılı veya görüntülü mesaj”. Gözaltına alındı ​​ve 18 Eylül’de Türk makamlarına teslim edildi.

Bu kapsamda gözaltına alınarak Türkiye’ye getirilen Olur, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesine götürüldü.

Leave a Comment