Sedat Peker’in avukatından ‘Emre Bizim’ açıklaması

Organize suç lideri Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur’un bu sabah Arnavutluk’un başkenti Tiran’da gözaltına alınarak İstanbul’a getirilmesinin ardından Peker’in avukatı Ersan Barkın, süreçle ilgili olarak Cumhuriyet’e açıklama yaptı.

Olur’un bu akşam ifade vereceğini belirten Barkın, yarın savcılığa sevk edilmesini beklediğini söyledi.

Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur Türkiye’de. “tehdit”, “suç ve suçluyu övmek”, “hakaret”, “suç işlemek amacıyla kurulmuş bir örgüte üye olmak”, “basit yaralama”, “sesli, yazılı veya görsel mesajla hakaret” Suçları nedeniyle adli makamlar tarafından aranıyordu. Sedat Peker suç örgütü üyesi olduğu gösterilen Olur’un 23 Mayıs 2021’de Türkiye’den Kuzey Makedonya’ya gittiği belirlendi.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in Twitter hesabından yaptığı açıklamaları paylaşan Olur, 6 gün önce Arnavutluk’un başkenti Tiran üzerinden Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) gittiğinde Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından sınır dışı edildi. ihtisasını orada yapmak istedi. öğrendi.

Sırbistan’dan Arnavutluk’un Tiran kentine geçmeye kararlı olan Olur için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu devreye girerek Arnavutluk Emniyet Genel Müdürlüğü Arnavutluk İnterpol’ü ile temasa geçti. Bu gelişmelerin ardından dün sabah Arnavut polisi tarafından gözaltına alınan Olur, bu sabah Interpol ekipleri tarafından karşılanarak 06.30’da Arnavutluk merkezli Air Arnavutluk tarifeli seferiyle İstanbul Havalimanı’na getirildi.

Havalimanında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Olur, sağlık kontrolünden geçirildi. Olur, buradaki işlemlerinin ardından saat 10:30’da Vatan Caddesi’ndeki İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

SOYLU’DAN ‘NORHY’ PAYLAŞIMI

Olur İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldükten yarım saat sonra polis sosyal medya hesaplarından bir basın açıklaması yaptı. Yaklaşık 40 dakika sonra polisin Twitter hesabından yaptığı açıklamayı aktaran Soylu, “Emniyetimizi yakından takip ederek ülkemize bir rezil daha getirdiği için tebrik ediyorum” dedi.

Sedat Peker ve Emre Olur’un avukatı Ersan Barkın, Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada Emre Olur’un şaşırdığını söyledi.

Avukat Barkın ifadesinde şu ifadeleri kullandı;

“Emre Olur suç örgütü üyeliği ile suçlanıyor. Şu anda Sedat Peker dosyasından tutuklu kimse yok. Dolayısıyla bu suçlama, tutuklunun olmadığı bir dosyada çok mesnetsiz bir suçlama. Kırmızı bülten değil. Açıkcası bunun hukuken de kabul edilebilir olduğunu düşünmüyorum.Bu gece ifadesi alınacak ve yarın savcılığa sevk edilmesini bekliyorum.Kırmızı bültenle iadeyi gerektirecek bir suçlama yok, ya da bu tutuklanmayı gerektirir.”

Olur’un tutuklanması ve Türkiye’ye dönmesi ise birçok kişi tarafından AKP hükümetinin Peker’e “Daha fazla açıklama yaparsanız sizi bu şekilde Türkiye’ye getiririz” mesajı olarak okundu.

Leave a Comment