Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın’dan ‘Emre Olur’ açıklaması

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Arnavutluk’ta yakalanarak İstanbul’a getirilen Peker’in danışmanı olarak bilinen Emre Olur hakkında açıklama yaptı. Olur’un ‘suç örgütü üyeliği’ ile suçlandığını belirten Barkın, “Bu gece ifade alınacak ve benim beklentim yarın savcılığa gönderilmesidir. İadeyi de gerektirmeyen herhangi bir suç istenemez. kırmızı bültenle veya tutuklanmayı gerektirmez.”

Abone Ol

Google Haberleri

Peker’in avukatı Ersan Barkın, bu sabah Arnavutluk’un başkenti Tiran’dan İstanbul’a getirilen organize suç lideri Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur hakkında açıklama yaptı.

Cumhuriyet’ten Nagihan Yılkın’a konuşan Barkın, şunları söyledi: Olur’un bu akşam ifade vereceğini söyledi. Barkın, Olur’un yarın savcılığa sevk edilmesini beklediğini belirtti.

Olur’un ‘suç örgütü üyeliği’ ile suçlandığını belirten Barkın, “Sedat Peker dosyasında tutuklu kimse yok. Dolayısıyla tutuklunun olmadığı bir dosyada bu suçlama çok mesnetsiz bir suçlama.”

Barkın dedi ki:

“Emre Olur suç örgütü üyeliğiyle suçlanıyor. Şu anda Sedat Peker dosyasından tutuklu kimse yok. Dolayısıyla bu suçlama, tutuklunun olmadığı bir dosyada çok mesnetsiz bir suçlama. bildiri yayınlandı. Açıkçası, bunun yasal olarak kabul edilebilir olduğunu düşünmüyorum. Bu akşam ifade alacağım ve beklentim savcılığa göndermek.

NE OLDU?

Peker’in yakın çevresinden edinilen bilgiye göre, suç örgütü lideri Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, 4 gün önce Arnavutluk’tan Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmişti. Üç gün sonra oturum işlemlerini tamamlama bahanesiyle devlet dairesine çağrılan Olur, sınır dışı edilerek dün Sırbistan’dan aktarmalı bir uçakla Arnavutluk’a gönderildi. Aynı gün Türkiye’ye iade edilmek üzere uçağa bindirilen Olur’un Arnavut vatandaşı olduğunun ortaya çıkması üzerine uçaktan indirilerek havalimanı polis karakoluna götürüldü. Avukatları, Olur’un Türkiye’ye gönderilmesinin AİHM kurallarına aykırı olduğunu söylemişti.

Tamam, Interpol ekipleri Arnavutluk’un Tiran kentinden tarifeli seferi saat 09:15’te İstanbul Havalimanı’na getirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Emre Olur hakkında yapılan açıklamada, “Sırbistan’dan Arnavutluk’a geçmeye karar verilen kişinin Arnavutluk Emniyet Genel Müdürlüğü, Arnavutluk İnterpol ve İçişleri Bakanlarının doğrudan temasları sonucunda, Tiran, 17.09.2022 günü saat 06’da Tiran Havalimanı’nda: 00’da Arnavut polisi tarafından gözaltına alındı” denildi.

Neden BirDay?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, gerçekleri halka ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının oluşmasına katkıda bulunmaktır. Bu nedenle aboneliklerden elde ettiğimiz geliri daha iyi habercilik yapmak, okuyucularımıza daha kaliteli ve güvenilir bilgiler sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmemiz gereken bir patronumuz yok; iyi ki öyle değil.

Bundan sonra da aynı sorumluluk duygusuyla yolumuza devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir günü kaçırmamak için

BirGün’e Bugün Abone Olun.

Bir gün; seninle güçlü, seninle özgür!

Destek BirGün

Videolu haberler için YouTube kanalımıza abone olmak

Leave a Comment