Sedat Peker, Emre Olur’un gözaltına alınmasına nasıl tepki verdi?

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, Arnavutluk’un başkenti Tiran’dan İstanbul’a getirildi. Peker’in avukatı Ersan Barkın ile görüşen gazeteci Barış Pehlivan, Emre Olur’un İstanbul’da gözaltına alınmasına Peker’in tepkisini anlattı. Pehlivan’a göre Peker, Olur’un gözaltına alınmasının “sizin için de geçerli olabileceğini anlıyor. Ancak endişeli değil ve morali yerinde.”

Abone Ol

Google Haberleri

Suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, Halk TV’de yayınlanan Sansürsüz programında İstanbul’a getirildikten sonra avukat Ersan Barkın ile görüşen Barış Pehlivan’dan bilgi aldığını duyurdu.

Organize suç örgütü yöneticiliği suçundan yargılanan Sedat Peker’in geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na ulaşan rüşvet iddiaları kamuoyunda yankı uyandırmıştı. Geçtiğimiz günlerde Sedat Peker’in Beykoz’daki evine silahlı saldırı düzenlenirken, saldırıda evde çalışanlardan Yılmaz Günay ağır yaralandı. Saldırıyı gerçekleştirdiği belirlenen Ömer Şengel ve 4 kişi daha gözaltına alındı.

Dün Peker’in danışmanı olduğu bilinen Emre Olur, İstanbul’a getirilerek gözaltına alındı. Pehlivan, kamuoyuna yansıyan yanlış bilgileri düzelterek avukat Barkın’dan aldığı bilgileri düzeltti. Taşınan.

PEKER’İN İLK TEPKİ NE OLDU?

Pehlivan Barkın’dan aldığı bilgi, “Sedat Peker, aynısının senin başına da gelebileceğini anlıyor. Bu da biliniyor. Açıkcası Ersan Barkın, Emre Olur ile ilgili gelişmelerden haberdar mı?”

Barış Pehlivan aldığı bilgileri şu cümlelerle aktardı:

“Barkın İstanbul Emniyet Müdürlüğü yakınlarında bir yerdeydi. Oradayken telefonda konuştuk. Emre Olur’un avukatı olmamasına rağmen Sedat Peker’in avukatı olarak tutuklu bulunan Emre Olur ile avukat olarak tanıştığını söyledi. Açıkça herhangi bir darp izi olmadığını ve kendisine kötü davranıldığını söyledi. Emre Olur’un İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltında olduğunu ve kendisine kötü muamele yapılmadığını söyledi.”

Barış Pehlivan, detayları sorduğunda çok ilginç bir nokta bulduğunu belirterek açıklamasına şöyle devam etti:

“Ersan Barkın’ın verdiği bilgiye göre bavulla geldi… -Bazı yanlış bilgiler yayınlandı- Arnavut vatandaşı olduğu söylendi. Barkın, Arnavut vatandaşı olmadığının altını çizdi. Barkın, Emre Olur olduğunu söyledi. orda avukat bile yoktu. Cebinde 1000-1500 euro civarı vardı. Onunla avukat tutmak istedi. Hatta bir uçağın kapısından dönüş vakası vardı.”

Ersan Barkın’ın bana verdiği bilgiler arasında en dikkat çeken detay ise ‘Emniyet Genel Müdürlüğü’ açıklaması. Emre Olur’a yönelik suçlamaların sıralandığını hatırlarsınız. Suçu ve suçluyu tehdit etmek, suçu ve suçluyu övmek, hakaret etmek, suç işlemek amacıyla kurulmuş bir örgüte üye olmak, – bunlar Sedat Peker örgütünü kastediyor – basit yaralama, hakaret suçlarından soruşturma yürütüldüğüne ilişkin açıklama sesli yazılı veya görüntülü mesajla…

Emre Olur ile görüşen Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın’ın ifadesine göre polis, şu bilgileri verdi… Emre Olur ile ilgili soruşturmayı yürüten savcılık, tek başına kurulmuş bir örgüte üye olmakla suçlandı. ve tek amacı suç işlemek. yapılmasını istediler. Bunun altı çizilmelidir.

Önemli olan bu. Polisin açıkladığı suçlar listesinde 5 ayrı suçlama var. Ancak savcılık, ifadesinin bu 5 suçlamayla değil, sadece suç örgütü üyeliği suçlamasıyla alınacağını söylüyor. Tabii ki, en ağır olanıdır. Polisin ifadesi ile savcılığın niyetinin farklı olduğunu size haber verelim.”

Programın ilerleyen dakikalarında yayını izleyen Ersan Barkın’ın telefonla aradığını belirten Pehlivan, son detayları paylaşarak Sedat Peker’in Emre Olur’un gözaltına alınmasıyla ilgili ilk tepkisini aktardı. Barkın’a göre Emre Olur Arnavut vatandaşı değil, sadece bir günü kaldı.

Videolu haberler için YouTube kanalımıza abone olmak

Leave a Comment