Şanlıurfa’da sınır karakoluna saldırı! Şehidin kanı yerde kalmadı… 12 terörist etkisiz hale getirildi

Oluşturulma Tarihi: 18 Eylül 2022 13:55

Milli Savunma Bakanlığı, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi sınır karakoluna teröristlerin hain saldırısı sonucu Er İsmet Aybek’in (23) şehit olduğunu duyurdu. Bakanlık, teröristlere anında müdahale edildiğini ve ilk tespitlere göre 12 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi karşısında, Suriye’de PKK/YPG terör örgütünün kontrolündeki Ayn Al Arab bölgesinden Esentepe Hudut Karakolu’na havan topu saldırısı düzenlendi. Teröristlerin saldırısında karakolda görevli er İsmet Aybek şehit oldu, 1 asker de yaralandı. Suruç Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından bölgeden tahliye edilen yaralı asker, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Sınır hattında konuşlu Türk Silahlı Kuvvetleri topçu birlikleri de saldırının gerçekleştiği bölgedeki terör hedeflerini obüs ve çok namlulu roketatarlarla ateşe verdi.

Şanlıurfa'da sınır karakoluna saldırı Şehidin kanı yerde kalmadı... 12 terörist etkisiz hale getirildi

Şanlıurfa Valiliği sosyal medya hesabından; “Suruç’ta hudut karakolumuza yapılan hain saldırı sonucu bir kahraman Mehmetimiz şehit olmuş, bir askerimiz de yaralanmıştır. Askerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar dileriz. Yaralı askerlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. hızlı iyileşme,” gönderi paylaştı.

Şanlıurfa'da sınır karakoluna saldırı Şehidin kanı yerde kalmadı... 12 terörist etkisiz hale getirildi

class=”medyanet-inline-adv”>

Gaziantep’te şehit ateşi düştü

Sözleşmeli er İsmet Aybek’in şehit olduğu haberi, Gaziantep’in Yeditepe Mahallesi’nde yaşayan babası İlhak, annesi Meryem ve yakınlarına yetkililer tarafından verildi. Aile üyeleri aldıkları üzücü haberle gözyaşlarına boğuldu. 4 kardeşin en küçüğü olan şehit İsmet Aybek’in ailesinin yaşadığı eve ve sokağa Türk bayrakları asıldı. Akrabalar ve komşular taziye için eve gelmeye başladı.

Bekar olan Aybek, yarın Gaziantep’te düzenlenecek törenin ardından son yolculuğuna uğurlanacak. (Ahmet ATMACA/GAZİANTEP – DHA)

Şanlıurfa'da sınır karakoluna saldırı Şehidin kanı yerde kalmadı... 12 terörist etkisiz hale getirildi

12 TERÖRİST NÖTREŞTİRİLDİ

Bölgede tespit edilen hedefler hemen ateş altına alınırken, ilk tespitlere göre bölgede 12 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyonlar devam ediyor.

Leave a Comment