Samandıra’da bunlar yasak! Yüksek ceza var… Fenerbahçe’nin sırrı bu fotoğrafta saklı…

class=”medyanet-inline-adv”>

Peki Portekizli teknik adam bu kadar kısa sürede neyi değiştirdi? Sarı-Lacivertliler’in Samandıra Can Bartu Tesisleri’ndeki gelişmeye tanık olanlar anlattı. Herkesin keyifle izlediği, 11 farklı sürprizi merakla beklenen ve sürekli goller üzerine düşünülen Fenerbahçe’nin disiplin birliğinin, çalışma azminin ve takım anlayışının oluşturulmasıyla oluştuğu konusunda herkes hemfikir.

TESİSTE TELEFON KULLANIMI YASAKTIR

Tesiste koyduğu disiplin kuralları dikkat çekiciydi. Öncelikle giriş-çıkış, dinlenme ve yatma saatlerine uyulması talimatını verdi. Tesis içinde telefon kullanımını yasakladı ve oyuncular ile ekip arasındaki diyalog seviyesini artırdı. Bu kuralları yüksek para cezalarıyla pekiştirdi.

Her antrenman öncesi yaklaşık yarım saat oyuncularla toplantılar yapan Jorge Jesus, oyuncularına o günkü antrenmanın detayları ve o hafta uygulanacak maç taktikleri hakkında detaylı dersler verdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Yine her gün fitness salonunda başlayan antrenmanlar sahada devam etti ve çalışmaların temposu ve süresi önceki yıllara göre büyük fark yarattı. Karşılığında, en yüksek fiziksel güce sahip bir takım oluşturuldu ve rakibe sahada 90+ dakikada bile baskı yaptı.

28 ŞAMPİYONA KUPASI DUVARA ÇİZİK

Jorge Jesus ilk olarak Float’a ayak bastığında motivasyonla başladı. Tüm tesisi kulüp tarihinin fotoğraflarıyla donatırken, kazanılan 28 şampiyonluk kupasını da tesisin girişine büyük bir şekilde asarak, ilk önce oyuncuların ne kadar büyük bir kulüp olduklarını akıllarına getirdi.

F. BAHÇE BOYUTU…

İslam Çupi’nin hatırası, “Bahçenin büyüklüğü ne bir şampiyonluk ne de bir kupa büyüklüğü…” duvarlara dev puntolarla asıldı.

İSLAM ÇİPİ’YE SAYGI

Türk spor basınının efsane ismi İslam Çupi, yabancı oyuncular için İngilizce olarak duvardaki yerini aldı.

Leave a Comment