Şakacı kılığına girip tehditler savurdu: Cümlesi belli

ABD’nin Missouri eyaletinin University City bölgesinde yaşayan Jeremy Garnier, Mart 2020’de canlı yayın açarak ve insanları bombalamak ve öldürmekle tehdit ederek dikkatleri üzerine çekti. Batman serisinin ünlü kötü adamı Joker kılığına girmesi onu dünya gündemine getirdi.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre; Terör saldırısı tehdidi suçunu işlediğini kabul eden Garnier’in cezası Cuma günü açıklandı.

51 yaşındaki Garnier, gözaltına alındıktan sonra gözaltında geçirdiği aylar dikkate alınarak 60 gün hapis cezasına çarptırıldı.

“JOKER GİBİ KONUŞTUM”

Yerel gazete St. Cumartesi günü Louis Post-Dispatch’e telefonla konuşan hükümlü, niyetinin kimseyi tehdit etmek olmadığını söyledi:

“Joker gibi konuşuyordum, karakterim vardı. Herkes bunun bir şaka olduğunu biliyordu. Tehdide devam etmeye hiç niyetim yoktu.”

“EYLEMLERİNİN SONUÇLARI VAR”

Daha az ceza için suçlamayı kabul ettiğini savunan Garnier, dersini aldığını vurguladı:

“Harekete geçmeden önce düşün. Eylemlerinizin sonuçları var. Ne kadar aptal ve şaka yapıyor olsam da, başkaları bunu ciddiye aldı.”

Garnier, 1980’lerde kredi kooperatifi soymak gibi suçlardan 20 yıldan fazla hapis yattığını belirtti. O dönemde uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle bu tür eylemlerde bulunduğunu ve uyuşturucudan kurtulduğunu açıklayarak, bu konuda farkındalık yaratmak istediğinin altını çizdi.

Leave a Comment