Sabah yazarı Övgü: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu durdurulamaz

sabah yazarı Mahmut Övür, “İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu durdurulamıyor. 6’lı masada adaylık krizi derinleşirken İmamoğlu da hamlelerini artırıyor ve operasyonlarını daha açık yapıyor. Kılıçdaroğlu’nun rahatsız olması ya da CHP siyasi aktörlerinin yükünün fazla olması umurunda değil. Çünkü siyasi erişimini genişlettikçe herkesin kendisine döneceğini hesaplamıştır.” görüşünü savundu.

methiyesinde, “Ona göre IP zaten çocuk oyuncağı. Bu, Akşener’in kendisini “Fatih” ilan etmesinden ve Akşener’i abartılı bir polis çetesiyle karşılamasından anlaşılmaktadır. CHP ile İYİ Parti arasındaki gerginliğe rağmen Kılıçdaroğlu, gözlerinin içine bakarak bu ilişkiyi sürdürüyor. Bir adım sonra Akşener, Bülent Ersoy gibi “Kız kardeşin sana kurban olsun” derse şaşırmam. Bunun nedeni ise İyi Parti’nin Kılıçdaroğlu’nun adaylığını istememesiydi. İmamoğlu bunu bildiği için medya operasyonlarını sürdürüyor.” fikrini dile getirdi.

Övür şu ifadeleri kullandı:

Bu noktada İmamoğlu’nun Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile evinde yaptığı “özel” görüşme oldukça dikkat çekici. Akşener gibi üzerinde “hak”ı olmayan bir siyasi aktörle bir belediye başkanı neden görüşsün sizce?

Haber siyaset sahnesine ilk çıktığında bir anlam verememiştim. “Mekik diplomasisi” yaptığı ortaya çıktı. CHP’li gazeteci Barış Yarkadaş’ın sözleri şöyle:

“İmamoğlu, metrobüs kazasının olduğu gece Ahmet Davutoğlu’nun evinde Davutoğlu ile yemek yedi. Anlaşılan o anlamda bir mekik diplomasisi sürüyor…”

Leave a Comment