Ripple vakasındaki son gelişme, hafta öncesi yeni bir artış getirdi

Aralık 2020’den bu yana Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden dava sürecinde yeni bir gelişme oldu.

Hem Ripple hem de SEC, duruşmasız bir mahkeme kararı talep etti. Her iki tarafın da bu talebi, yaklaşık 2 yıl sürecek davanın artık sona erdiğini gösteriyor. Taraflar, hakimin artık XRP satışlarının menkul kıymetler yasasını ihlal edip etmediğine karar vermek için yeterli bilgiye sahip olduğunu savunuyor.

Dava sürecini başından sonuna kadar takip eden Avukat Jeremy Hogan, karar taleplerine ilişkin dosyaları duruşmasız okuduğunu ve SEC’in bazı noktalarda davanın kaybedilmesine yol açabilecek sorunlar yaşadığını ifade etti. . Hogan, SEC uzmanının XRP fiyatının çoğunlukla Ripple değil piyasa tarafından belirlendiğini kabul ettiğini öne sürdü.

XRP fiyat hareketleri

Bugünkü gelişmenin ardından XRP fiyatı da hareketlendi. Gün içerisinde 0,36 dolardan işlem gören XRP, 0,40 doları temel aldı. Piyasa değeri ile üçüncü en büyük kripto para 22.25 TSI itibariyle 0.3918 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in başvurusunun yasayı uygulamakla ilgilenmediğini açıkça gösterdiğini savundu. Garlinghouse, Kongre tarafından verilen yetkilerini aşma çabası içinde olduğunu iddia etti.

İLGİLENEBİLİRSİNİZ – LUNA kurucusundan açıklama: Koşmadım

Ne oldu?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Aralık 2020’de Ripple ve kurucu ortağı Christian Larsen ve CEO Bradley Garlinghouse’a dava açtı. XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu savunan kurum, iki ismin XRP’yi SEC’e kaydettirmeden yatırımcılara sattığını iddia etti, ve kişisel olarak 600 milyon dolar kar ettiler.

En son gelişmelerden haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Comment