Real Madrid, Şampiyonlar Ligi yasağına hazır – Şampiyonlar Ligi

Barcelona ve Juventus ile birlikte Avrupa Süper Ligi projesinin ana organizatörlerinden biri olan Real Madrid, UEFA Şampiyonlar Ligi’nden men cezasına çarptırılmaya hazırlanıyor. 14 kez kazandığı kupa ile Şampiyonlar Ligi’nin en başarılı takımı olan Real Madrid’in organizasyondan men edilme ihtimali iyice arttı ve İspanyol devi bu duruma hazırlıksız yakalanmak istemiyor.

2023’ün başında açıklanacak

Avrupa Adalet Divanı’ndaki davanın Real Madrid’in yürüttüğü projeyle ilgili kararı, büyük kulüpleri Şampiyonlar Ligi’nden dışlayabilir. Avrupa Birliği Adalet Divanı cezayı 2023’ün başında açıklayacak.

Aralık kararı hafif olabilir

Avrupa Birliği Adalet Divanı nihai ceza kararını 2023’ün başında verecek olsa da Aralık ayı kritik önem taşıyor. Çünkü başsavcının bağlayıcı olmayan görüşü açık olacaktır. Avrupa Birliği Adalet Divanı’nın bu görüş doğrultusunda olması muhtemel olsa da, Madrid kulübünün üç sezon Şampiyonlar Ligi’nden men cezası gibi bir yasakla karşı karşıya kalabileceği varsayılıyor.

Real Madrid kendini hazırladı

Real Madrid olası cezalara karşı önlem alarak kasasını ekonomik tasarruflarla dolu tutmayı başardı. Vozpopuli’ye göre, kulübün kasasında önlem olarak 780 milyon euro var.

Geliri olmayan bir sezonu tamamlayabilir

Real Madrid, kemer sıkma politikasını ve mevcut harcama seviyesini koruyarak tüm sezonu gelir elde etmeden tamamlama şansına sahip. Şampiyonlar Ligi’nden men cezası verilmesi durumunda kullanılacağı düşünüldüğünde Real Madrid, kupada üç sezon mücadele etmeden ayakta kalabileceğinden emin.

Leave a Comment