Putin’in İbrahim Kalın’ın selamına tepkisi gündem oldu

AKP Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen görüşme öncesi Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın selamlamasına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın tepkisi sosyal medyada gündem oldu.

Abone Ol

Google Haberleri

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın Özbekistan’ın Semerkant kentinde düzenlenen Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Zirvesi’nde AKP Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi öncesinde Rus heyetini selamlamasına tepkisi sosyal medyada gündem oldu.

Erdoğan ile görüşmesini bekleyen Putin, o sırada heyeti karşılayan Kalın’ın diğer kişiyi öpmesine şaşırdı. Görüntülerde Putin’in Kalın’ı taklit ettiği görüldü.

AKP Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi’ndeki temasları kapsamında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi ve görüşme 40 dakika sürdü.

Görüşmede, Türkiye’nin Rus doğalgazı ödemesinin yüzde 25’ini ruble olarak yapması konusunda anlaşmaya varıldı. Putin, Rus şirketlerinin ürünlerini Türkiye üzerinden ihraç edebileceklerinin sinyallerini aldıklarını kaydetti. Akkuyu Nükleer’de, Rusya’nın 26 Temmuz’da Türkiye’den IC İçtaş ile yaptığı mühendislik, tedarik ve inşaat anlaşmasını iptal etmesi ve Putin’in iki şirket arasındaki anlaşmayı onaylamasının ardından uzlaşmaya varıldı.

Videolu haberler için YouTube kanalımıza abone olmak

Leave a Comment