Putin kısmi askeri seferberlik ilan etti: Ukrayna’da kaç Rus askeri öldü? – Son Dakika Dünya Haberleri

Flaş Haber!

Rusya Devlet Başkanı Putin, Donetsk ve Luhansk’ın bağımsızlığını desteklediğini açıklayarak kısmi bir askeri seferberlik ilan etti. Kısmi askeri seferberlik ilanı bugünden itibaren geçerli olacak.

Alınan bilgilere göre Putin’in seferberlik ilanı ülke halkında paniğe neden oldu. Putin, seferberlik ilanıyla birlikte gönüllülere Donbas’ta savaşma imkanı sağlanacağını da belirtti.

UÇAK BİLETLERİNE TALEP ARTTI

Ancak Rusya’da kısmi seferberlik ilan edilmesinin ardından yurt dışı uçak biletlerine talep artıyor.

Ülkede bilet satan firmalardan derlediği bilgilere göre, Rusya’dan uçuşların devam ettiği birçok ülkeye 21 Eylül biletlerinin tükendiği görüldü.

Öte yandan Google verilerine göre, yurt içinde “uçak bileti”, “bilet” ve “yurtdışı” gibi terimler için internet aramalarında önemli bir artış yaşandı.

Rusya Savunma Bakanı Sergei Shoigu, kısmi seferberlik kapsamında toplam 300 bin yedek askerin göreve çağrılacağını söyledi.

Vladimir Putin, Ukrayna’nın doğusundaki 4 ayrılıkçı bölgenin Rusya’ya katılmak için referanduma gitmesinin ardından ulusa seslendi.

Batı’nın nükleer şantajına maruz kaldıklarını belirten Putin, toprak bütünlüklerini korumak için her türlü silahı kullanmaya hazır olduklarını belirtti.

Rusya Devlet Başkanı’nın konuşmasından satır başları:

Putin kısmi askeri seferberlik ilan etti: Ukrayna'da kaç Rus askeri öldü?  - bir
Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta haritanın mevcut durumu

Batı ülkemizi yok etmek istiyor, amacımız Donbas’ı kurtarmak. Donetsk ve Luhansk’ın bağımsızlığını destekliyoruz. Batı, Rusya ile Ukrayna arasında barış istemiyor. Ukrayna gelişimini ölüme göndermeye çalıştılar. Batı bize nükleer şantaj yapmaya çalıştı. Toprak bütünlüğümüzü korumak için her türlü silahı kullanırız. Karşı koyacak çok silahımız var, bu bir blöf değil.

Rusya Devlet Başkanı Putin de gelecekte silah üretimini artıracaklarını belirtti.

KISMİ MOBİLİZASYON NE ANLAMA GELİYOR?

Vladimir Putin ayrıca kimlerin kısmi seferberlikle işe alınacağını söyledi. Putin, “Yalnızca şu anda yedek statüde olan, daha önce silahlı kuvvetlerde görev yapmış ve belirli askeri niteliklere ve deneyime sahip olanlar zorunlu askerlik kapsamına alınacaktır.” Dedi.

RUSYA’NIN UKRAYNA’DAKİ ZARARLARI BELİRLENDİ

Rusya Savunma Bakanı Sergey Shoigu, “Batılı komutanlar Kiev’de operasyon yürütüyor. Seferberlik kapsamında 300 bin yedek asker göreve çağrılacak. Büyük kaynaklarımız, 25 milyon insanımız var. Seferberlik çağrılarına askeri eğitim verilecek. cepheye gönderilmeden. Bugüne kadar eksik sayımız 5,937”.

Leave a Comment