Piyasalarda yeni dönem! Fiyatlardaki artışın ardından kredi kartı… – Finans haberlerinin doğru adresi

Alım gücünün düşmesi ve enflasyon nedeniyle piyasa esnafı müşterilerin talepleri doğrultusunda kartlı ödeme sistemine geçti. Aydın’ın Efeler ilçesindeki tarihi Salı Pazarı’nda meyve tezgahı bulunan Nurullah Geriş, müşterilerine kredi kartlarıyla alışveriş yapma imkanı sağlayarak, işlerini büyüttü ve kullanıma açtığı posta cihazıyla vatandaşlara kolaylık sağladı. tezgahın üzerinde.

AW717854_01

Pazarlamacı Nurullah Geriş, müşterilerinin çoğunun bu uygulamayı ilk kez gördüğünü belirterek, “Birçok vatandaşımız artık nakit taşımayı tercih etmiyor. Korona virüs pandemisi ile bu durum hijyen açısından daha da önemli hale geldi. Artan fiyatlar nedeniyle market müşterileri meyve ve sebze almak için genellikle marketi tercih ediyor. Müşteri kaybetmemek ve müşterilerimize kolaylık sağlamak adına post cihazı satın alıp uygulamaya koyduk. Müşterilerimizin çoğu uygulamadan memnun olduklarını belirtiyor. Bu uygulamaya daha yeni başlamış olsak da işlerimiz artmaya başladı” dedi.

AW717854_04

Giyim eşyası satan esnaflarda görmeye alışık oldukları pos cihazını mahalle pazarlarında görünce şaşırdıklarını belirten pos cihazını meyve tezgahında görünce şaşırdıklarını ifade ederek, “Bu güzel bir örnek. Nakit taşımak yerine kredi kartı ile alışveriş yapmak daha pratik.” Konuştular ve uygulamanın tüm pazara yayılmasını umdular.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
“İyi haberlerimiz var” diye duyurdu! Cumhurbaşkanı Erdoğan detayları açıklayacak
Araç sahipleri dikkat!  Otomatik algılıyor, cezası 2 bin 815 lira...Araç sahipleri dikkat! Otomatik algılıyor, cezası 2 bin 815 lira…
Akaryakıtta beklenen indirim haberi geldiAkaryakıtta beklenen indirim haberi geldi

Leave a Comment