Piyasada dipten alım yapmak için çok mu erken?

ABD’deki pozisyonlarını önemli ölçüde hedge eden fon yöneticileri, yatırımcıları Wall Street’teki sert düşüşleri dipten alım fırsatı olarak görmemeleri konusunda uyarıyor.

Fon yöneticileri, Eylül ayının S&P 500’ün genel olarak düşüş gösterdiği bir ay olması, ABD’deki ara seçimlere ilişkin riskler, düşüş beklentilerine kadar pek çok neden göstererek hisse senetlerinde yakın zamanda kalıcı bir toparlanma beklemiyorlar. şirket karları ve Fed’in güçlü faiz artırımı.

Ayrıca, University of Pennsylvania ve University of Hong Kong tarafından yayınlanan ve verileri kapsayan yeni bir araştırmaya göre, hisse senetleri, tahviller, emtialar ve gayrimenkul yatırım ortaklıklarının tümü beklenmedik şekilde yüksek çekirdek enflasyon dönemlerinde değer kaybederek yatırımcılar için güvenli bir sığınak bırakmaz. 1963’ten 2019’a…

G Squared Private Wealth’in Kurucu Ortağı Victoria Greene, “Piyasalar ve müşteriler çok endişeli” diyerek S&P 500 endeksinin mevcut seviyelerinden yüzde 12 gerileyerek 3 bin 400’e düşebileceğini tahmin ediyor ve bunu “çok erken” olarak değerlendiriyor. alttan satın almak için”.

“ABD TÜFE verileri oyunu değiştirdi”

ABD’de Salı günü açıklanan güçlü tüketici enflasyon verileri, fiyat artışlarının zirveyi aştığını düşünen yatırımcılar için kötü bir sürpriz oldu.

Fundstrat Global Advisors Teknik Strateji Uzmanı Mark Newton da CPI verilerinin oyunun kurallarını değiştirdiğine inanıyor.

Newton, S&P 500’ün Ekim ayı başında 3.685’e düşeceğini ve aynı ayın ortasında dibe vuracağını tahmin ediyor. Tarihsel olarak Eylül ayları S&P 500 için sancılı geçiyor. 1950’den beri endeks ayın ikinci yarısında ortalama yüzde 0,75 düştü.

Öte yandan Morgan Stanley ve Bank of America Corp. Stratejistlere göre S&P 500 şirketlerinin kar tahminlerinin daha da aşağı çekilmesi gerekiyor.

Leave a Comment