Otomobilde saldırdığı baba ve oğlunu acil serviste vurmaya çalıştı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Hatay’da akli dengesinin bozuk olduğu raporu bulunan bir kişi, kaldırıldığı hastanede silahla yaraladığı 15 yaşındaki çocuğa saldırmaya çalıştı. Hastaneye pompalı tüfekle giren saldırgan, güvenlik görevlilerine zor anlar yaşattı.

Olay, 13 Eylül’de Kırıkhan ilçesine bağlı 408 Evler Mahallesi’nde meydana geldi. Oto galerisi sahibi Zeki Koçin ve oğlu Tahir Mert Koçin’in işten ayrılarak evlerine gittikleri iddia edildi.

Baba ve oğul, arabadan inmeye hazırlanırken, akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen komşuları TA’nın saldırısına uğradı.

Arabada saldırdığı baba ve oğlunu acil serviste vurmaya çalıştı - 1

Saldırıda Tahir Mert Koçin sağ bacağından yaralandı. Polise haber veren Koçin, yaralı oğlunu Kırıkhan Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Kırıkhan Devlet Hastanesi’ne tüfekle gelen TA, acil servisteki odaları kontrol ettikten sonra babasını ve oğlunu buldu. TA, tüfeğin tetiğine bastı, ancak tüfek tutukluk yaptı.

Arabada saldırdığı baba ve oğlunu acil serviste vurmaya çalıştı - 2

Bu sırada 1’i sivil 2 polis memuru tabancalarını çıkararak müdahale etti. Polisler TA’dan tüfeğini indirmesini istedi. TA ise onun boynuna bir tüfek dayayarak kendini öldürmekle tehdit etti. Polis müdahale sonucunda tüfeğe el koydu ve TA’yı da gözaltına aldı. Olay an be an güvenlik kamerasına yansırken hasta yakınları paniğe kapıldı.

Arabada saldırdığı baba ve oğlunu acil serviste vurmaya çalıştı - 3
Oğlunun tedavisinin ardından olayla ilgili suç duyurusunda bulunan Zeki Koçin, “Nasıl akli dengesi yerinde değil, nasıl ihbar edildiğini bilmiyorum” dedi.

‘NASIL HABER VERDİĞİNİZİ BİLMİYORUM’

Oğlunun tedavisinin ardından olayla ilgili suç duyurusunda bulunan Zeki Koçin, “Oğlumla birlikte araçtan inerken bana silahla saldırdı. Olay yerinden kaçarken 5-6 kez ateş açtı. Aracın camları kırıldı oğlum bizim canımızı kurtarmaya çalışırken yaralandığını söylerken ben de yaralandım zannettim hiç düşünmeden polise haber verdim hastaneye gittik o da içeri girdi Polis oradayken, elinde otomatik tüfekle odalara baktı ve bizi buldu. Oğluma müdahale edilirken herkese ateş açtı, silah patlamadı. “Psikolojimiz bozuldu. Oğlum okula gitmek istemiyor” dedi.

Leave a Comment