Orta sahaya 3 puan yazıldı!

Şok bir başlangıç. Evinizdeki maçın ilk 9 dakikasında kalenizde gördüğünüz iki gol. Birinci ve ikinci golü at, Süper Ligde aranızdaki maçta bile Yemek yeme şansınız yok. İlk hedef, bence Türkiye’ye gelen en yetenekli oyunculardan biri olan Maxim’in bireysel yeteneğiyle elde edildi. İkinci gol, rakipten daha defansif olduğunuzda futbol sahasında yenilecek bir gol. 2-0’ın ardından orta saha oyuncularının performanslarıyla rakibini baskı altına alan bir Trabzonspor vardı.
Siopis’in orta sahadaki mücadele gücü, Bakasetas ve Hamsik’in ön pas trafiğini gerçekleştirdikleri süreçlerdeki hücum girişimleri sayısal olarak çok yüksek. Dönen topları alan bir yapı ortaya çıktı… Ardından Hamsik topu getirdi, Bakasetas’ın asisti ve Trezeguet ve Trabzonspor’un golü geldi. 2-1’den sonra ise Gaziantep’in oyunu yine kendi sahasında. çıkarken kabul ettiği ve kaybettiği toplar idi. Hücum girişimleri de etkili olmaktan uzaktır. Ardından Trezeguet’in topa yaptığı penaltıyla sonuç 2-2 oldu. 2-0’dan 2-2’ye büyük bir anlaşma takım refleksi.
İkinci yarıda oyuncu değişiklikleri yapıldı ancak ilk yarıya göre rakip sahada kalma ve ceza sahasında topla karşılaşma süreleri istenilen seviyede değildi. En önemli sorunlardan biri, iki taraftan da saldırgan eksiklikler var. Ayrıca lider oyuncular organizasyon ve final paslarında hala istenilen seviyede değiller. Bu mücadele orta sahada oyuncakların performansıyla 3 puan aldı Bir eşleşme olarak yorumlanmalıdır.

Leave a Comment