Öğretmenler Artık DYS Üzerinden Yazışma Yapabilecek

Öğretmenler Artık DYS Üzerinden Yazışma Yapabilecek

81 İlde Öğretmen DYS Sistemine Geçti. Öğretmenler Artık DYS Üzerinden Yazışma Yapabilecek

Öğretmenler için DYS ile ilgili ayrıntılar

1- Tüm öğretmenler kadrolu/sözleşmeli/ücretli DYS’ye transfer edilmiştir. Bu aktarımlar MEBBİS üzerinden otomatik veri alınarak gerçekleştirilmektedir.

2- Bir okul/kurumun müdürü artık DYS Müdürü olmuştur. Vekaletname okul/kurum müdürü tarafından yapılacaktır.

3- Okul Müdürü rolünün adı Müdür olarak değiştirilmiştir. Bugün itibari ile üzerlerinde herhangi bir çalışma bulunmayan tüm okul/kurum müdürlerinin rolleri silinerek Müdür olarak değiştirilmiştir. Üzerinde işi olan okul müdürleri de ertesi gün tüm işlerini kapatıp Müdürlük görevini üstlenmelidir.

4- Öğretmenlerin DYS’si Web DYS’dir. E-İmza gerekli değildir. Tüm makaleler İnceleme olarak gider. Kurumlarına gönderilen mektupların öğretmenlerle DYS üzerinden paylaşılması sadece okul yönetimlerinin görevidir. Kadrolu öğretmenler MEBBİS üzerinden, ücretli öğretmenler E-Devlet girişi ile bağlanacak.

5- Okulunuzdan yeni bir öğretmen veya öğretmen ayrıldığında aynı günün gecesi sistem tarafından otomatik olarak eklenecek veya silinecektir.

6- Bir öğretmen ayrıldığında ertesi gün DYS’den silinmemişse öğretmenin MEBBİS atama/ders saati tamamlama vb. işlemleri MEBBİS’te henüz yapılmamıştır. Ya da MEBBİS kısmı tamamlandıysa üzerinde çalışma var. Öğretmenin bu işleri kapatması gerekiyor.

7- Okulunuzda size ait olmayan bir öğretmen varsa veya öğretmeniniz okulunuzda görünmüyorsa veya yöneticilerin rollerinde sorun varsa, güncelleme için İnsan Kaynakları Departmanı ile iletişime geçilecektir. MEBBİS kayıtları.

8- Sürecin etkin ilerlemesi için sadece yöneticileriniz için İnsan Kaynakları Departmanını hemen arayınız. Öğretmenleriniz belirledikten sonra durumlarını resmi yazı ile DYS üzerinden bildiriniz.

9- Konu hakkında detaylı bilgi, DYS Müdürü rolü, vb. Okul/kurum müdürlerimizle en kısa sürede online görüşme yapılacaktır. Bilgi verilecektir.

10- Bugün itibari ile DYS Yöneticisi okul müdürü/müdürü olduğundan MEBBİS atama iş ve işlemleri İnsan Kaynakları tarafından yapıldığı için Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın konu ile ilgili yapacağı bir işlem bulunmamaktadır.

11- Okullar, e-okul kurum işlem raporlarındaki personel liste raporundaki öğretmenleri kontrol ederek okula gelmeyen öğretmenleri tespit ederek İnsan Kaynakları Departmanına yazmak zorundadır.

12- Öğretmen nakilleri devam etmektedir. Bugün DYS’de sık sık değişiklikler olacak.

Leave a Comment