O sadece 16 yaşında! FBI, GTA 6’yı sızdıran genç hacker’ın peşinde

İngiltere merkezli Uber Newsroom tarafından yapılan açıklamada, geçen yıl daha aktif hale gelen Lapsus$ adlı bir hacker grubuyla bağlantılı olduğuna inandıklarını bildirdiler. Bu duruma video oyun yapımcısı Rockstar oyunlarıAyrıca yasayı ihlal ettiğine dair raporlar olduğunu da belirtti.

Küçükten büyüğe herkesin merakla beklediği GTA 6’nın erken geliştirme görsellerinin sızdırılmasının ardından geliştirici ekip Rockstar Games tarafından bir veri ihlali doğrulandı. Hayal kırıklığını dile getiren şirket, 300’den fazla veri güvenliği çalışanını işten çıkardı.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayın

Uber tarafından yayınlanan raporda, kendi şirketine musallat olan hacker’ın GTA 6 sızıntısının faili şu anda ABD’nin birincil federal kolluk kuvvetleri tarafından aktif olarak araştırılıyor. İddiaya göre, 2022’nin başlarında, Oxford, İngiltere’den 16 yaşındaki bir çocuk, Lapsus$ grubunun liderlerinden biri olmakla ve yasadışı faaliyetlerinden yaklaşık 14 milyon dolarlık kişisel servetini çalmakla suçlandı.

O sadece 16 yaşında!  FBI, GTA 6'yı sızdıran genç hacker'ın peşinde

Bu yılın başından beri adından söz ettiren hacker grubu, teknoloji şirketi NVIDIA, Samsung, Microsoft, Ubisoft, Cisco, Globant ve T-Mobile sistemlerine girerek kaynak kodu sızıntılarına neden oldu.

O sadece 16 yaşında!  FBI, GTA 6'yı sızdıran genç hacker'ın peşindeGTA 6

O sadece 16 yaşında!  FBI, GTA 6'yı sızdıran genç hacker'ın peşindeGTA 6

Alakalı haberler

Yakupcan Aydemir

Rockstar Games Gamegar Teknoloji Haberleri

Leave a Comment