Nancy Pelosi’nin sözde soykırım anıtında sahte gözyaşları

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Ermenistan’daki sözde soykırım anıtını ziyareti sırasında döktüğü sahte gözyaşları dikkat çekti.

Nancy, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Ermenistan ile temasları devam ediyor.

Geçen Ağustos ayında Tayvan’ı ziyaret ederek bölgede gerginliğe neden oldu ve Çin ve ABD ile karşı karşıya geldi. KıllıBu kez, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki çatışmalar, Ermeni kökenli temsilcilerle Erivan’da yapılacak olan kongre ara seçimlerinden önce fırsat buldu.

Sözde soykırım anıtını ziyaret etti

Pelosi Ermenistan’a ayak basar basmaz Sabah saatlerinde Erivan’da sözde Ermeni soykırımının kurbanları için inşa edilen Tsitsernakaberd Anıtı’nı ziyaret etti.

Nancy Pelosi’nin sözde soykırım anma töreninde sahte gözyaşları VİDEOSU

sahte gözyaşları

Anıta çiçek bırakan ABD’li siyasetçi gözyaşlarını tutamadı.

Pelosi’nin adeta kendini ağlamaya zorladığı ve sahte tavırlarla gözyaşlarını sildiği anlar kameralara yansıdı.

Nancy Pelosi'nin sözde soykırım anıtı #1'de sahte gözyaşları

“Azerbaycan çatışmayı başlattı”

Ardından Ermenistan Ulusal Meclisi Başkanı Alen Simonyan ile görüştü. Kıllıilk diplomatik görüşmesinde Azerbaycan ve Türkiye’ye yönelik provokatif açıklamalar yaptı.

Toplantının ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Kıllı, “Azerbaycan tarafından başlatıldı, bu kabul edilmelidir. Ermenistan ziyaretimiz Azerbaycan’ın Ermenistan’a yönelik yasadışı ve ölümcül saldırıları nedeniyle büyük önem taşımaktadır. Bu saldırıları kongre adına şiddetle kınıyoruz.” söz konusu.

ABD siyasetinde Ermeni lobilerinin etkisi

ABD’de Kasım ayında yapılacak olan kongre ara seçimleri için hazırlık süreci devam ediyor. Ülkedeki her seçimden önce politikacılar, siyasette aktif Ermeni lobilerini memnun etmek için girişimlerde bulunuyorlar.

Pelosi’nin Ermenistan ziyareti de ABD kamuoyu tarafından seçimler öncesi bu hedefe doğru atılmış bir adım olarak yorumlanıyor.

Nancy Pelosi'nin sözde soykırım anıtı #2'de sahte gözyaşları

Nancy Pelosi'nin sözde soykırım anıtı #3'te sahte gözyaşları

Nancy Pelosi'nin sözde soykırım anıtı #4'te sahte gözyaşları

Leave a Comment