Multipl Skleroz (SM) ile mücadele eden oyuncu Selma Blair’in dans gösterisi: Seyirciler ağladı

class=”medyanet-inline-adv”>

BAŞLANGIÇTAN İTİBAREN DENEYİMLERİ
Ünlü oyuncu, son üç yıldır hayatını ve özellikle hareket kabiliyetini etkileyen zor bir hastalıkla mücadele ediyor. Tanısını sosyal medya üzerinden duyuran 50 yaşındaki oyuncu, o günden bu yana yaşadığı mücadeleyi ve zorlu sürecini aynı şekilde paylaşıyor. Hastalığı nedeniyle çok zor ve ağır tedaviler gören oyuncu, bastonundan destek almadan ayakta bile duramıyor. Ancak attığı cesur adımla bu haftanın gündemine damgasını vurdu. Katıldığı bir dans yarışmasındaki performansıyla gözyaşlarımı tutamadı ve ekranda ünlü ya da ünsüz herkesi ağlattı.

Ünlü oyuncu artık bastonsuz duramıyor: Ağlatan dans

class=”medyanet-inline-adv”>

MULTİPL SKLEROZ (MS) TEDAVİSİ 2018’DEN BERİ
Söz konusu ünlü oyuncu, 2018 yılından beri MS (Multiple Skleroz) hastalığıyla mücadele eden Selma Blair’dir. 50 yaşındaki oyuncu, hastalığına meydan okuyan, aslında hareket kabiliyetini ve dolayısıyla hayatını kısıtlayan bir hamle yaptı. Blair, Yıldızlarla Dans adlı yarışmada bir dans gösterisi sundu. Partneri Sasha Farber eşliğinde, hiçbir hastalığı yokmuş gibi performans sergiledi.

BİR DAKİKA 20 SANİYE OLDU: Çok zorlu süreçlerden geçerek bu güne gelen Blair’in bu gösterisi izleyenleri ağlattı. Blair, dans gösterisinden anları da sosyal medya hesabından paylaştı. Bastonuyla sahneye çıkan ve ardından kenara koyan Blair, Sasha Farber ile 1 dakika 20 saniye dans etti. David Cook’un The Time of My Life şarkısının eşlik ettiği bu dans seyircilerden büyük alkış aldı.

Ünlü oyuncu artık bastonsuz duramıyor: Ağlatan dans

‘SENİ İZLEMEYE AĞLIYORUM’
Salma Blair’in dansıyla ilgili Instagram paylaşımı, ünlü ve ünsüz takipçilerinden çok sayıda beğeni ve yorum aldı. Ünlü oyuncu Reese Witherspoon, yaptığı yorumda Blair’in hareketlerinin zarafetine dikkat çekti. Dönemin ünlü modellerinden Paulina Porizkova da böylesine ender görülen bir şeyi izledikten sonra söyleyecek söz bulamadığını ifade etti. Porizkova, “Bu kadar güzel bir şey gördüğümü sanmıyorum” diye yazdı. Çok satan kitaplarıyla tanınan Sarah Pekkanen, Selma Blair’in performansının kendisini gözyaşlarına boğduğunu da yazdı. Pek çok takipçisi, Selma Blair’in zorluklarla mücadele eden insanlar için bir ilham kaynağı olduğunu vurguladı.

class=”medyanet-inline-adv”>

İlham Veren Bir Davranış Olabilir: Blair’in kısa gösterisinin bu kadar ilgi görmesi ve seyirciyi etkilemesinin nedeni, tedavi gördüğü MS hastalığının denge sorunları ve hareket kısıtlılığı yaratmasıydı. Bu nedenle üç yıldır tedavi gören, günlük hayatında ve kırmızı halıda baston kullanan Blair, bu kadar iddialı hareketlerle dans etmiş ve ilham verici bir oyunculuk sergilemiş.

Ünlü oyuncu artık bastonsuz duramıyor: Ağlatan dans

HELAL ETTİĞİ BELGESEL
Selma Blair, Multipl Skleroz (MS) teşhisi konulduğundan beri yaşadığı tecrübeleri ve tedavileri Instagram hesabından paylaşıyor. Bir süredir MS ile ilgili bilinçlendirme kampanyalarının sözcüsü olan 49 yaşındaki Selma Blair’in bu süreci belgesele dönüştü. Blair bu belgesele kelimenin tam anlamıyla “kalbini döktü”.

Ünlü oyuncu artık bastonsuz duramıyor: Ağlatan dans

‘REALITL SHOW’DA YAŞAYAN GİBİYİM’
Blair bu belgeselde kendini bir realite şovunda yaşıyormuş gibi hissettiğini söyledi. Yaşadığı sürecin gerçekten zor olduğunu itiraf eden oyuncu, “Ölüm için plan yapmam söylendi” diye ekledi. O belgeselde söylediği gibi, “Bildiğim her şey iyi olacak mı ve başkalarını bana başvurmaya teşvik edecek mi?” Sözleri bu yılın Mart ayında çok konuşuldu. class=”medianet-inline-adv”>

Ünlü oyuncu artık bastonsuz duramıyor: Ağlatan dans

‘ŞİMDİ KONTROLÜ KAYBEDEN BİR VÜCUT İÇİNDEYİM’
Selma Blair daha önce katıldığı bir televizyon programında yaşadıklarını anlatarak, “Hastalığım yaklaşık 15 yıl önce başlamış olabilir. İlk belirtileri hiçbir doktor ciddiye almadı. Sonra teşhis kondu.” dedi. Teşhis konulduğunda ağladığını söyleyen Blair, “Ama bunlar panik gözyaşları değildi. Kontrolünü kaybetmiş bir bedende olduğum için döktüğüm gözyaşlarıydı. Ve bu gözyaşlarında biraz rahatlama oldu” dedi.

Ünlü oyuncu artık bastonsuz duramıyor: Ağlatan dans

KEMOTERAPİ TERİMİNİ GÖRÜN
Blair ayrıca tedavisinin bir parçası olarak bir süre kemoterapi gördü. Bu süreçteki deneyimlerini sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı. MS tedavisinin bir parçası olarak uygulanan kemoterapinin etkilerini açıkça paylaşan Blair, sağlığının iyileşeceğinden emin olduğunu da belirtti. Zalim Niyetler’in yapımıyla tanınan Selma Blair, kemoterapi sonrası “sol gözünün kirpiklerinin döküldüğünü” ve aynı gözünde görmemeye başladığını saklamadı. “Vivian” karakterini canlandırdığı “Legally Blonde” filmiyle üne kavuşan ABD’li oyuncu Selma Blair, “Bazen düşüyor, bazen elindeki şeyleri düşürüyor ve aklı bulanıyor” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Ünlü oyuncu artık bastonsuz duramıyor: Ağlatan dans

‘Bazen endişeleniyorum’
Blair, “Ama sonra biliyorum ki… Bütün bu şüpheleri örtbas ediyorum. Her şey yoluna girecek. Sinir sistemime bir şans vereceğim, kahkahalara boğulacağım. Bırakın bedenim iyileşsin,” diye yazdı Blair. nasıl çalışacağını ve kalıcı olup olmadığını merak ederek bazen endişeleniyor.

OĞLUN ANNESİ: 2004-2006 yılları arasında efsanevi müzisyen Frank Zappa’nın oğlu Ahmet Zappa ile evlendi. Blair’in ayrıca Jason Bleick ile olan ilişkisinden Arthur adında bir oğlu var.

Ünlü oyuncu artık bastonsuz duramıyor: Ağlatan dans

CHRISTINA APPLEGATE MS OLDUĞUNU DUYURDU
MS bir süredir Hollywood’un gündeminde. Yıllar önce meme kanserine yakalanan ve onu yenen ünlü oyuncu Christina Applegate de geçtiğimiz yıl kendisine MS teşhisi konduğunu açıklamıştı. Applegate, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla hastalığını duyurdu. Ünlü oyuncu, “Merhaba arkadaşlar. Birkaç ay önce bana MS teşhisi kondu. Garip bir yolculuktu” diye yazdı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Ünlü oyuncu artık bastonsuz duramıyor: Ağlatan dans

ÖZEL HAYATI İÇİN GİZLİLİK İSTİYORDU
Applegate, MS hastası olan birçok kişiden büyük destek gördüğünü de sözlerine ekledi. Bunun zorlu bir yol olduğunu vurgulayan oyuncu, yolun ne olursa olsun devam ettiğini de sözlerine ekledi. Christina Applegate, mesajında ​​takipçilerinden ve hayranlarından özel hayatının gizliliğine ve hastalık sürecine saygı göstermelerini istediğini belirtti.

MS NEDİR (MULTİPLE SKLEROZ): Multipl skleroz (Multipl skleroz), beyni ve omuriliği etkileyen otoimmün bir hastalıktır. Kısaca MS olarak adlandırılır. MS, beyni ve omuriliği etkileyen otoimmün bir hastalıktır. Bağışıklık sisteminin (bağışıklık sistemi) savunma hücreleri, vücuda yabancı bir donör olarak sinir hücrelerinin (nöronların) etrafındaki miyelin kılıfını (bir tür yağlı zar tabakası olarak adlandırabiliriz) bilinmeyen bir nedenle yok etmeye çalışır. Bu da çeşitli sinir sistemi semptomları üretir. Bu belirtiler geçicidir ve hastalığın derecesine göre iz bırakabilir veya iz bırakmadan kaybolabilir.

(FOTOĞRAFLAR: INSTAGRAM, MEGA HABER AJANSI, SPLASH HABER)

Leave a Comment