Motosikletli Yasin’in katili tanıdık çıktı!

Aksaray’da tabancayla vurularak öldürülen motosikletçi Yasin Kara’nın (26) katili jandarmanın 100 kişilik özel ekibi tarafından bulundu.

Olay, 16 Eylül’de Yalnızceviz Köyü’nde saat 21.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre motosikletli bir kişi, yaklaşan bir otomobilden tabancayla vuruldu. Silah seslerini duyan ve o yöne giden muhtar Yusuf Sarıkaya, yolda kanlar içinde yatan şahsı görünce jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi.

3 MERMİ İLE ÖLMEYE KARAR VERİLDİ

İhbarın ardından gelen sağlık ekibinin kontrolünde, bu kişinin 3 kurşunla hayatını kaybettiği belirlendi. Hacı E.’nin (25) kimliğinin bulunduğu kişinin Yasin Kara olduğu belirlendi.

Jandarma 100 Kişilik Özel Tim Kurdu

Olayın ardından İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT ekipleri tarafından yaklaşık 100 kişilik özel ekip oluşturuldu. Özel ekip, Kara’nın üzerinde kimliği ortaya çıkan Hacı E.’yi adresini belirledikten sonra yakaladı. Hacı E.’nin üst aramasında Yasin Kara’nın kimliği tespit edildi. Hacı E., Yasin Kara ile aralarındaki para sorunu nedeniyle kimliklerinin farklı olduğunu iddia etti.

5 KİŞİ GÖZALTI

Jandarma, araştırmayı derinleştirdi ve Yasin Kara’nın, aralarında ihtilaf bulunan Hacı E. ve Hüseyin D. (32), Recep D. (37), Ahmet K. (29) ve Kamil B. (41) ile de görüştüğünü söyledi. para sorunu. saptanmış.

Bu nedenle çıkan tartışmada Hüseyin D.’nin Yasin Kara’yı tabancayla vurarak öldürdüğü belirlendi. Jandarma tarafından 5 kişi gözaltına alındı.

Zanlılar, jandarmadaki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Yasin Kara’nın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Leave a Comment