Mihriban Hurmacı ve Özer Hurmacı’nın ‘batarya’ davasında karar

Oluşturulma Tarihi: 21 Eylül 2022 11:01

FUTBOLcu Özer Hurmacı ile boşanma davası devam eden eşi Mihriban Hurmacı, aralarında çıkan “batarya” davasında karara vardı. Mahkeme, Mihriban Hurmacı’nın raporundaki tespitlerin fazlalığını göz önünde bulundurarak, Özer Hurmacı’yı “basit yaralama” suçundan 10 bin 800 TL adli para cezasına çarptırdı. Mihriban Hurmacı beraat etti.

class=”medyanet-inline-adv”>

Mihriban Hurmacı, eşi Özer Hurmacı’nın cep telefonunda gördüğü fotoğraf ve mesajlar nedeniyle aralarında tartıştığını ve tartışmanın ardından eşinin kendisine şiddet uyguladığını öne sürerek suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede Özer Hurmacı ile Mihriban Hurmacı karşılıklı şikayette bulundu. İddianamede, 3 Şubat akşamı geç saatlerde taraflar arasında kıskançlık nedeniyle tartışma çıktığı, Özer Hurmacı’nın “Seni öldüreceğim” diyerek tehdit ettiği, Mihriban Hurmacı’nın ise “Ben seni öldüreceğim” diyerek küfür, hakaret ve tehditlerde bulunduğu belirtildi. seni bitirecek” Tarafların tekme, tokat ve yumruklarla birbirlerini hafif şekilde yaraladıkları kaydedildi. İddianamede Mihriban Hurmacı’nın “eşi hafif yaralama”, “hakaret” ve “Tehdit” suçlarından 1 yıl 3 aydan 5 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi. Özer Hurmacı hakkında “eşini hafif yaralama” ve “Tehdit” suçlamalarıyla 1 yıl 3 yıl 6 ay hapis cezası istendi.

class=”medyanet-inline-adv”>

ÜÇÜNCÜ GÖRÜŞME YAPILDI

İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen üçüncü duruşmada Özer Hurmacı ve Mihriban Hurmacı’nın avukatları hazır bulundu. Davayla ilgili mütalaasını açıklayan savcı, karşılıklı tehdit ve hakaret suçlarına ilişkin delil elde edilemediği gerekçesiyle tarafların beraatini ve birbirlerini dövenlerin cezalandırılmasını talep etti.

HER İKİ TARAF SATIN ALMA TALEP EDİYOR

Mihriban Hurmacı’nın avukatı, “Sanık, çocuklarının gözü önünde kasten yaralama, hakaret ve tehdit suçlarını işledi. Bu dosyanın kapsamı ile sabittir. Bu nedenle sanık Özer’in cezalandırılmasını ve müvekkilimin beraatini talep ediyorum. ” Özer Hurmacı’nın avukatı, müvekkillerinin beraatini ve Mihriban Hurmacı’nın tüm suçlardan cezalandırılmasını talep etti.

Mihriban Hurmacı ve Özer Hurmacı'ya darp davasında karar

ÖZER HURMACI’YA PARA CEZASI

Mihriban Hurmacı’nın raporundaki tespitlerin çokluğu ve suçun niteliği göz önünde bulundurularak mahkeme, Özer Hurmacı’yı “basit yaralama” suçundan 10 bin 800 TL adli para cezasına çarptırdı. Özer Hurmacı, “tehdit” suçlamasından beraat ederken, duruşmadaki davranışları ve gelecekte tekrar suç işlemeyeceğine dair olumlu bir inancın olmaması nedeniyle karar ertelenmedi.

MİHRİBAN HURMACI ÜÇ SUÇTAN MÜCADELE

Mahkeme, Mihriban Hurmacı’yı “kasten yaralama”, “Tehdit” ve “Hakaret” suçlarından suç sabit olmadığı için beraat ettirdi.

Leave a Comment