Messi’nin 2020’de Barcelona’dan talepte bulunduğu ortaya çıktı – İspanya La Liga Haberleri

Lionel Messi’nin Barcelona’da kalıp kalmayacağı konusu uzun süredir gündemde. Arjantinli yıldız, 2021 yaz transfer döneminde sözleşmesi sona erdikten sonra PSG ile anlaştı. Messi’nin Barcelona’dan 2020’de sözleşmesini uzatma talepleri ortaya çıktı.

İspanya’da El Mundo gazetesi, Lionel Messi ile Barcelona arasındaki sözleşme uzatma görüşmelerini okuyucularına aktarırken, Messi’nin Barcelona ile şu ana kadar imzaladığı sözleşmenin tutarını da belgelerle ortaya koydu. Paylaşılan talepler futbol dünyasında eşi benzeri görülmemişti.

3 yıllık yeni sözleşme

Lionel Messi, sözleşmesinin bitmesine bir yıl kala, 2020’de Barcelona’dan 3 yıllık yeni bir sözleşme talep etti. Ancak yeni sözleşmede talep edilen maddeler, Barcelona’nın pek de iyi anlaşabileceği şekilde değildi.

İmza bonusu istedi

Lionel Messi yeni sözleşme imzalamak için Barcelona’dan 10 milyon Euro’luk ikramiye talep ederken, ilerleyen yıllarda pandemi nedeniyle yıllık ücretinde yaptığı indirimi faiziyle geri almak istedi.

Yıllık ücrette kayba izin verilmez

Lionel Messi, pandemi nedeniyle 2020-21 sezonu için yıllık maaşında %20 indirime onay verdi. Ancak bu düşüşte kaybedilen parçaların 2021-22 ve 2022-23 sezonlarında yıllık %3 faizle eşit taksitlerle ödenmesini talep etti.

Sadakat bonuslarının anında ödenmesi

Lionel Messi cephesi de kazanılan sadakat bonuslarının beklemeden kaldırılmasını ve faiziyle birlikte hemen ödenmesini istedi.

Arjantin’e özel jet

Arjantinli aktör, kendisine ve ailesine Noel döneminde ülkelerine dönmeleri için özel jet verilmesini talep etti.

Messi ve Suarez ailesi için kutu

Lionel Messi, Camp Nou’dan kendi ailesi ve yakın arkadaşı Luis Suarez’in ailesi için özel bir kutu talep etti.

Vergi artışının önlenmesi

Arjantinli yıldız, sözleşmesinde yazan ücretlerin artırılabileceğini de belirtti. Vergi artışı durumunda, maaşının kulüp tarafından karşılanmasını talep etti.

Fesih maddesi 10 bin euro!

Lionel Messi’nin 2020’de devam eden mevcut sözleşmesinde serbest kalma maddesi 700 milyon euro olarak belirlendi. Arjantinli oyuncu, imzalayacağı sözleşmede bu maddeyi temsili bir ücrete bağlamak istedi. Serbest kalma maddesinin 10 bin avroya indirilmesi ve istediği zaman kulüpten ayrılmasına izin verilmesi istendi.

Messi’nin ek talepleri arasında, kardeşi Rodrigo nedeniyle komisyon miktarlarının derhal yatırılması da vardı.

Barcelona’nın cevabı

Lionel Messi’nin acımasız talepleri Barcelona yönetimi tarafından kısmen karşılansa da bazı karşı taleplerde bulunuldu. Katalan ekibi, oyuncudan maaş indirimini %30’a çıkarmasını isteyince, karşı taraftan kısmen olumlu yanıt aldı.

Görüşmelerden iki hafta sonra Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu, istenen bazı noktaları reddetti. 10 bin Euro’luk serbest kalma maddesini, Messi’nin futbol dünyasına gidişine kapıyı açık bıraktığı izlenimi vereceği için kabul etmedi. Ayrıca oyuncunun talep ettiği 10 milyon Euro’luk imza bonusu da onaylanmadı. Barcelona’nın mali durumu göz önünde bulundurularak bu durum düzelene kadar oyuncunun gelirinde herhangi bir artışa izin verilmedi.

Katalan ekibinin tavrının ardından Messi ve çevresi, cumhurbaşkanının reddettiği yazılardan rahatsız oldu. Ağustos ayında çok konuşulan takımdan ayrılma talebi kulübe iletildi. Ancak Arjantinli yıldız, bir sezon daha takımda kaldı ve 2021’de sözleşmesinin sona ermesinin ardından PSG ile anlaştı.

Ayrıca önceki sözleşmelerini de açıkladılar.

El Mundo, daha önce Lionel Messi’nin 2017-21 yıllarını kapsayan tarihi sözleşmesini ortaya çıkarmayı başarmıştı. Gazete, bu süreçte Arjantinli yıldıza 555 milyon Euro ödendiğini okuyucularıyla paylaştı.

Leave a Comment