Kylian Mbappe oynamayı reddetti! dava edildi

Paris Saint-Germain’in Fransız süperstarı Kylian Mbappe’nin başı, dünyanın en büyük restoran şirketlerinden Kentucky Fried Chicken (KFC) ile dertte.

REKLAMLARDA OYNAMAK REDDİ!

799773b264f04a4e

KFC, Kylian Mbappe nedeniyle Fransa Futbol Federasyonu’na yaptığı ödemeleri durdurdu. Ayrıca KFC, Fransa Futbol Federasyonu’na dava açmaya karar verirken, bu kararın nedeninin Mbappe’nin reklamlarda yer almak istememesi olduğu öğrenildi. Fransız Futbol Federasyonu, Mbappe’yi ikna etmeye çalıştı ancak başarısız oldu. Ardından KFC’ye başka bir yıldız teklif edildi, ancak şirket bunu geri çevirdi.

“ÖDEMELERİ DURDURDUK”

Ekran Görüntüsü-2022-09-21-at-10.58.41

Bu gelişmeler üzerine KFC Fransa Başkan Yardımcısı Alain Beral, “Fransız Futbol Federasyonu’nun paraya ihtiyacı var. KFC de bu parayı imaj hakları için ödüyor. Federasyon bize imaj çalışması için her seferinde 4 oyuncu vermek zorunda. Ancak bize veremediler. İstediğimiz oyuncular. Durdurduk. Bu kadar. Sözleşmeye uyduk ama uymayanlar onlardı.” söz konusu.

MAHKEME YOLU GÖRÜNÜYOR

WhatsApp-Image-2022-09-21-at-3.54.02-PM

Fransa Futbol Federasyonu ise cevaben, “Federasyon olarak, oyuncuların meşru endişelerini ve mahremiyetlerini dikkate alarak yeni bir anlaşma yapmayı umuyoruz” yanıtını verdi. söz konusu. KFC’nin, sözleşme şartlarına uymadığı gerekçesiyle Fransa Futbol Federasyonu’nu mahkemeye çıkaracağı iddia edildi.

MBAPPE & GALTIER FOTOĞRAFLARI

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Comment