Küresel piyasalar için kritik bir açıklama olacak: Altın o saatten sonra yoluna girecek, almadan veya satmadan önce hemen okuyun!

Altın fiyatlarının son dönemde yatay ve aşağı yönlü hareketi ile yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı. Vatandaşların gördüğü en risksiz yatırım araçlarından biri olan altın sürekli alınıp satılıyor. Altın fiyatları kısa vadede yüksek farklılıklar göstermese de yatırımcıları cezbetse de son dönemde sürekli gerileme altına olan güvenin azalmasına neden oldu.

Altın uzmanlarının yaptığı değerlendirmeye göre, ABD faiz kararının ardından altın fiyatlarının yükselmesi bekleniyordu. Ancak kararın açıklanmasının ardından beklenmeyen bir durum oldu ve tam tersi yönde bir düşüş yaşandı. Altın fiyatlarındaki bu düşüşün ardından yatırımcılar altın almak için doğru zaman olup olmadığını merak etmeye başladı. Yakın zamanda düşen altın fiyatları yeniden yükselir mi?

Altın Fiyatları Düşecek mi?

Kuyumcular tarafından yapılan açıklamaya göre, altındaki bu düşüşün geçici olduğu belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde açıklanacak faiz kararı ile altın ve döviz kurlarında yeni gelişmeler yaşanabilir. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre faiz oranlarındaki artışla birlikte enflasyon oranlarında da artış bekleniyor. Bu durumla birlikte altın fiyatlarının da artacağı düşünülüyor.

Eylül Faiz Kararı Ne Zaman Açıklanacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığınca alınacak karar toplantıdan sonra açıklanacak. Yatırımcılar, 22 Eylül 2022’de açıklanacak faiz kararıyla piyasaların nasıl etkileneceğini merak ediyor. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında yapılacak toplantının ardından alınan karar, FED faiziyle aynı gün açıklanacak. oranı kararı.

Küresel piyasalar için kritik bir açıklama olacak: Altın o saatten sonra yoluna girecek, almadan veya satmadan önce hemen okuyun!

Para Politikası Kurulu geçen ay yaptığı toplantının ardından politika faizini 100 baz puan indirerek yüzde 13’e çekmişti. Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından Temmuz ayı sonrası bu toplantısında, küresel ekonomiler için ‘Resesyon’ vurgusunu daha güçlü kullandı. 22 Eylül’de açıklanacak faiz kararı ile altın fiyatlarının tekrar yükseleceği uzmanlar tarafından belirtiliyor.

Leave a Comment