‘Kriz peygamberi’ Roubini’den ürkütücü tahmin: ‘Yıl sonunda başlayacak ve…’ – Finans haberlerinin doğru adresi

Küresel ekonomilerde durgunluk endişeleri devam ediyor. Kriz peygamberi lakaplı ekonomist Nouriel Roubini, 2022’nin sonuna kadar ABD ekonomisinde ve küresel ekonomide “kötü ve uzun süreli” bir durgunluk beklediğini söyledi.

2023’te durgunluğun devam edeceğini öngören Roubini, bunun S&P 500’de keskin bir düzeltme getireceğini de savundu.

Roubini Macro Associates Başkanı ve CEO’su Roubini dün yaptığı açıklamada, S&P 500’ün resesyon durumunda yüzde 30 düşebileceğini, “sert iniş” durumunda ise S&P 500’ün yüzde 40 düşmesini beklediğini söyledi. .

kriz12

2008 KÜRESEL FİNANSAL KRİZİ TAHMİN ETTİ

2008 küresel mali krizini öngördüğü için “Dr Doomsday” lakaplı Roubini, ABD’de basit, yüzeysel bir durgunluk öngörenlere şirketlerin ve hükümetlerin yüksek borç oranlarına bakmalarını tavsiye etti. Roubini, faiz oranları ve borç servisi maliyetleri arttıkça, “birçok zombi organizasyonu, zombi hane halkı, şirket, banka, gölge banka ve zombi ülke ölecek. O halde kimin çıplak yüzdüğünü göreceğiz” dedi.

Roubini yaptığı açıklamada, Fed’in ABD ekonomisinde yüzde 2 enflasyon hedefine sert iniş yapmadan ulaşmasının “imkansız bir görev” olduğunu belirterek, Fed’in faiz oranlarını 75 baz puan artırmasını beklediğini vurguladı. ve Kasım ve Aralık aylarında her biri 50 baz puan.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Piyasaların beklediği karar açıklandı!Piyasaların beklediği karar açıklandı!
Araç sahipleri dikkat!  Otomatik algılıyor, cezası 2 bin 815 lira...Araç sahipleri dikkat! Otomatik algılıyor, cezası 2 bin 815 lira…
Akaryakıtta yeni indirimin ilk sinyalleri!Akaryakıtta yeni indirimin ilk sinyalleri!

Leave a Comment